Microsoft v pondělí uvede něco velkého. Možná vlastní tablet s Windows 8

0

V Los Angeles má Microsoft odhalit „something big“. Tuto zprávu s pozvánkou na pondělní akci obdržely zahraniční redakce. Nic bližšího se neví, možných variant jsou desítky, ale dvě možnosti potvrdily údajné zdroje blízké Microsoftu.

Ina Friedová z AllThingsDigital píše o novém tabletu s Windows RT (Windows 8) postaveném na platformě ARM, který by se mohl přímo postavit iPadu. Zdroje tvrdí, že Microsoft potřebuje mít pod kontrolovou software i hardware, aby mohl uspět. Těžko říct, jestli Redmondští zvolí strategii Googlu a jeho telefonů Nexus, které vyrábí zavedené firmy, nebo design produktu bude opravdu jejich.

Mary-Jo Foleyová ze ZDNetu naopak tvrdí, že Microsoft půjde hlavně po čtecce/tabletu Kindle Fire od Amazonu a Microsoft možná odhalí menší 7″ tablet postavený na systému Windows Phone 8 (Windows Embedded), nevylučuje ani Windows RT. Vzhledem k zábavnímu zaměření by se jednalo o logicky zvolené místo konání, Los Angeles je Mekkou filmového a hudebního průmyslu. Microsoftu rovněž chybí platforma pro čtení knih a časopisů, nedávné vyrovnání a spolupráce s knihkupectvím Barnes & Noble by přineslo první ovoce.

Jistí si však nemůžeme být ničím, Microsoft může překvapit a splnit i ty divočejší spekulace.

1. Microsoft oznámí nákup Nokie. Stephen Elop by byl opravdu tím trojským koněm, který šel vyčistit finskou firmu, aby ji pak Američané mohli levně koupit.

2. Bude představen speciální Kinect pro Windows, mluví se o něm už dlouho. Dokázal by lépe zaostřit na menší vzdálenost a jeho potenciálu by plně využíval systém Windows 8, když už nemáte dotykovou obrazovku.

3. Bude odhalen nový, možná revoluční Office 15 (2013). Zatím k němu Microsoft moc informací neposkytl.

4. Microsoft se zbavuje značky Zune, možná restartuje obchod s hudbou a filmy pod novým názvem, s novými funkcemi (předplatné s neomezeným streamování) a v nových lokacích. Xbox Music byl možná jen začátek.

5. Xbox 720 s Windows 8?

 

Napadá nás ještě hodně drobností, Microsoft ale slibuje velkou událost. Jedno je asi jisté, představení systému Windows Phone 8 to nebude, neboť už ve středu 20. června bude aktualizace Apollo odhalena na Windows Phone Summitu.

Microsoft v pondělí uvede něco velkého. Možná vlastní tablet s Windows 8

Ohodnoťte tento článek!