Microsoft vám spočítá “zelenost”

0

Protože je ekologie čím dál více omývaným tématem, navíc v souvislosti s ekonomickou krizí začínají mnozí šetřit, nehodlá ani Microsoft zůstat pozadu a ve spolupráci se společností AlineanEN představuje „zelenou kalkulačku“.

Existuje ve verzi pro desktopové počítačeEN i serverová řešeníEN. Nečekejte však žádné formuláře dotazující se na typ a model hardwaru. V jednoduché Silverlightové aplikaci pomocí táhel nastavíte poměr použitých LCD/CRT displejů, desktopů/notebooků a operačních systémů. Po zadání celkového počtu strojů (minimálně dva) obdržíte průměrné náklady za rok (v dolarech), spotřebu (kWh) a emisi CO2 v tunách. Verze pro servery zase souvisí s procentem virtualizace.

Přihlášení/registrace s Live ID nahradí vyumělkovanou kalkulačku za seriózněji vypadající formulář provozovaný na webu firmy Alinean. Po vyplnění obdržíte různé grafy a hlavně rady pro snížení nákladů na provoz a škodlivé emise. Nejedná se ani tak o řešení pro běžné domácí uživatele, ale spíše pro větší společnosti, jež se necítí dostatečně zeleně.

Zdroj: Softpedia

Microsoft vám spočítá “zelenost”

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář