Microsoft varuje uživatele před falešnými výzvami k aktualizaci Javy

0

S jistotou můžeme prohlásit, že Java nemá na růžích ustláno. Trápí ji časté zranitelnosti, nekvalitní opravy ze strany Oraclu, a v důsledku toho oprávněná špatná reputace. Svých problémů má více než dost. K její smůle (i k té naší) se do situace vložili ještě lidé, kteří chtějí vydělat na uživatelích bažících po zabezpečení počítače. Protože aktualizovaný software je jedním ze základních předpokladů k bezpečnému používání počítače a surfování po internetu, je jasné, že na falešné výzvě k přechodu na poslední verzi programu bude vždycky možné něco utrhnout.

Tip: Tipy pro zabezpečení Javy. Váš počítač už nikdo snadno nenapadne

V posledních dnech se nejen hodně mluvilo o děravé Javě, objevily se naneštěstí ještě falešné výzvy k aktualizaci Javy. Malware se sám presentuje jako Java Update 11, kopíruje tedy značení poslední verze aplikace. Splést se proto není tak těžké. Jako obvykle byste ale museli spustit soubor, konkrétně javaupdate11.jar. Javovský balíček obsahuje dva další, tentokráte běžně spustitelné soubory up1.exe a up2.exe. Nemusíme dodávat, že byste se neměli vůbec odvažovat ke spuštění některého z těchto kousků. Pokud na falešnou aktualizaci narazíte, raději ji ihned smažte.

 

Na hrozbu začal upozorňovat dokonce sám Microsoft. Předchozí údaje o problému pochází z ruských laboratoří Kaspersky Labs. Pokud Javu nevyžaduje některá z vámi používaných aplikací, z počítače ji úplně odstraňte, případně ji vypněte ve svém prohlížeči. Nedávno jsme vám také nabídli návod, jak zvýšit zabezpečení Javy. Poslední verzi softwaru stáhnete vždy z webu Java.com. Vybavte se rovněž dobrým antivirovým programem.

Centrum akcí vám mj. prozradí, že je váš počítač v ohrožení kvůli vypnutému antiviru
Centrum akcí vám mj. prozradí, že je váš počítač v ohrožení kvůli vypnutému antiviru

Zdroj: CNET | Microsoft via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. je to Intel, tedy jista uspesnost je zarucena jiz odzacatku, ovsem celkove?

  cena bude asi stejne jako u konkurence jen cifrou pro divaky, ty nejvetsi prodeje se takovejma cenama stejne neridi, ale vykon na watt se osalit neda, tohle bude myslim nejdulezitejsi faktor

  a ona moznost jednoduzsiho pouziti diky tomu ze je to x86? ja bych to zas tak ruzove nevidel

 2. Což o to, AMD může v podstatě udělat klon (také x86). nVidia vlastně taky, ovšem musela by použít jinou architekturu (ARM, MIPS, Power), nejpšíš by si asi ale musela vyvinout nové SIMD rozšíření.

  Když se nad tím člověk zamyslí, tak hlavní přínos Phi není přímo x86 – jiná architektura CPU by fungovala též (tedy pokud předpokládáme podobnou úroveň kompilátorů, matematických knihoven a dalšího nutného SW + dostupnost optimalizace).

 3. ano x86 je nesporná výhoda Phi, stejně jako poměrně jednoduché programování. Přesto všechno nás historie učí, že ne vždy vyhraje automaticky ten nejlepší. Každopádně nějaký podíl AMD/Nvidia určitě Intel s „Larrabee“ ukrojí … Uvidíme.

   

  Velmi zajímavě to rozebral Charlie Demerjan na SA, ten dokonce předpovídá konec GPGPU akcelerátorům jako TESLA a Quadro : http://semiaccurate.com/2012/11/13/what-will-intel-xeon-phi-do-to-the-gpgpu-market/

   

  Co to bude znamenat pro AMD a jejich hlavní myšlenku APU, na které firma postavila svoji budoucnost se ještě ukáže.