Microsoft včera večer opravil 48 děr. Nažhavte službu Windows Update

1

Včera proběhlo poslední letošní záplatovací úterý, kterém přineslo nové aktualizace pro Windows a další softwarové produkty od Microsoftu. Přesně podle očekávání s ní přišla také nová kumulativní aktualizace pro Windows 10, která nahradila před pár dny uvolněnou a podle všeho nepříliš povedenou aktualizaci KB3201845. Ta se v oficiální přehledu uvolněných aktualizací nikdy neobjevila.

I vzhledem k popsaným problémům se opatrně domnívám, že byla možná uvolněna omylem. I načasování tomu nahrává – vydávat jen pár dní před záplatovacím úterým novu aktualizaci nedává smysl. Leda by šlo o případ, kdy Microsoft urychleně potřebuje opravit slabé místo v zabezpečení. Nemáme ovšem informace o tom, že by to tak tentokrát bylo.

Nové aktualizace

Buď jak buď, včera večer uvolněná kumulativní aktualizace KB3206632 zvyšuje číslo sestavení na 14393.576. (To se týká verze 1607, také pro předchozí vydání Desítek vyšly opravné balíky.) Seznam změn vyhlíží následovně:

 • Byla zlepšena spolehlivost rozhraní Security Support Provider.
 • Byla opravena chyba, která vedla k pádu služby CDPSVC, přičemž někdy pak zařízení nebylo schopné získat adresu IP.
 • Byla opravena chyba, kdy podepsaný instalační modul CAT nefungoval na Nano Serveru. 
 • Byla opravena chyba, kdy zařízením s podporou funkce Hello trvalo nepřiměřeně dlouho, než při nečinnosti přešla do úsporného režimu.
 • Byla opravena chyba, kdy gl_pointSize nefungoval korektně při použití metody drawElements v Internet Exploreru 11.
 • Byla opravena chyba, kdy na strojích připojených k Azure Active Directory po upgradu na Windows 10 v1607 nefunguje synchronizace se službou Exchange.
 • Byly vyřešeny problémy s kompatibilitou aplikací a s Internet Explorerem, dále byly aktualizovány informace o časových pásmech.
 • Byla opravena slabá místa zabezpečení v Edgi, Internet Exploreru, Uniscribu a Common Log File System Driveru.

Druhá položka naznačuje, že snad byly opraveny dřívější problémy s připojováním k internetu. Skrze Windows Update na počítače a tablety proudí také záplatovaný Flash Player, jenž je integrován ve Windows 8 a novější, a Nástroj pro odebrání škodlivého softwaru. Microsoft ve svém přehledu uvádí, že pod kumulativními aktualizacemi se skrývá celkem dvanáct samostatných aktualizací, které řeší nalezené díry v softwarech.

Šest je označeno nálepkou kritické. Tyto aktualizace opravují dohromady 48 děr. Jako obvykle tedy aktualizujte a případné problémy můžete nahlásit do komentářů. Doufejme, že nová aktualizace pro Desítky více problémů vyřeší, než jich případně přinese.

Zdroj: Windows Help

Security TechCenter via Symantec Connect Community

Microsoft včera večer opravil 48 děr. Nažhavte službu Windows Update

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „podle všeho nepříliš povedenou aktualizaci KB3201845. Ta se v oficiální přehledu uvolněných aktualizací nikdy neobjevila.“

  No, ja ju tam vidím. A aktuálna teória je, že KB3201845 mala problém s IP adresami narýchlo (a neúspešne) opraviť. Okrem nečakaného uvedenia tomu naznačuje aj to, že tie problémy sa objavili deň pred jej vydaním.