Microsoft včera večer záplatoval a Windows 10 povýšil na sestavení 10586.218

0

Od včerejšího večera je jako již tradičně k dispozici soubor záplat a oprav pro Windows a další softwarové produkty od Microsoftu. Přestože se nám aktualizace objevují stále častěji mimo tradiční úterní termín, záplatovací úterý si svůj status zatím udrželo a právě v tento den vychází plánovaně balík oprav souvisejících se zabezpečením, byť víme, že o zhruba dva týdny později vyjde minimálně další kumulativní aktualizace pro Windows 10.

Dubnová porce oprav

Co se Desítek týče, vyšla pro ně kumulativní aktualizace KB3147458, jež číslo sestavení systému povyšuje na 10586.218. K novinkám patří:

  • Vyšší spolehlivost Internet Exploreru 11, .NET Frameworku, Wi-Fi, Edge, služby Windows Update, přihlašování, Bluetoothu, síťových připojení, aplikace pro mapy, přehrávání videa, Cortany, USB, Průzkumníka a funkce Předčítání.
  • Byla opravena chyba s připojením zařízení prostřednictvím USB, jež přetrvávala do restartu systému.
  • Byla zlepšeno hledání tiskáren po návratu zařízení z režimu spánku.
  • Byly opraveny nějaké problémy se zamykací obrazovkou.
  • Je podporována vizuální hlasová schránka na mobilech se dvěma SIM.
  • Byla opravena chyba s přehráváním v Groove music a jiných přehrávačích na telefonu.
  • Byla opravena chyba s přepnutím na letní čas.
  • Byla opraveny problémy se zpožděním při vypínání, Předčítáním, Cortanou, použitím mobilních dat v zahraničí, nákupem aplikací, přehráním videa, rozpoznáním tváře, párováním zařízení přes Bluetooth, Edgem, přihlášením, Internet Explorerem 11, aktualizací aktivních dlaždic, .NET Frameworkem a Microsoft Installerem.
  • Bylo zlepšeno zabezpečení komponenty CSRSS.
  • Byly opravena další slabá místa v zabezpečení v Security Account Manager Remote Protocolu, HTTP.sys, sekundárním přihlášení, Microsoft Graphics, .NET Frameworku, CSRSS, Edgi Internet Exploreru 11.

Tentokrát se mnoho úprav věnuje přímo smartphonům, nikoli počítačům. Některé pasáže ale jako mají tendenci se opakovat a výčty položek v delších seznamech dávají na vědomí, že se zlepšilo kdeco. (A to, že číst takové seznamy je docela zábavné.)

Jak Microsoft podotýká, aktualizace pro Desítky jsou kumulativní, takže pokud aktualizujete pravidelně, je vašemu počítači dodána vždy jen potřebný nový díl oprav. Kdybyste si ale dnes nainstalovali základní verzi Windows 10 1511, čeká na vás následně celý balík dosavadních oprav a zlepšení. Přitom 32bitová verze má dnes 383 MB, v případě 64bitové hovoříme o 645 MB.

Zdroj: Microsoft

Microsoft včera večer záplatoval a Windows 10 povýšil na sestavení 10586.218

Ohodnoťte tento článek!