Microsoft ve druhé aktualizaci pro Windows 10 v1607 opravil rychlé vybíjení

0

Už to zase lítá. Po pár dnech Microsoft doručil druhý balíček oprav pro Windows 10 v1607. Tato verze systému bude pro širokou veřejnost dostupná až 2. srpna, kumulativní aktualizace ostatně přichází nejdříve do Fast ringu v rámci testovacího programu Windows Insider. Minulý balíček číslo sestavení zvedl na 14393.3, tento nový pak na 14393.5. Microsoft provedl následující zásahy:

  • Byly zlepšeny spolehlivost a výkon Edge s nainstalovanými doplňky LastPass a AdBlock. Tyto doplňky by pak také měly fungovat i po instalaci aktualizací jiných doplňků ze Storu.
  • Byly opraveny chyby způsobující rychlé vybíjení akumulátoru. V jednom případě Windows neuhlídal procesy, ve druhém pak byl proximity senzor neustále aktivní. Tento problém ale nebyl tak závažný jako první.
  • Někdy nebylo možné psát do podle pro hledání či moderních aplikací. Pomohlo až restartování procesu.
  • Problém s licencováním zabraňoval aplikujícím ze Storu ve spuštění.
  • Služba Windows Update byla zpožděna na zařízeních podporujících režim Connected Standby.
  • Někdy nastal problém se zadáváním korejských znaků.
  • Klávesnice na některých zařízeních nešla otočit do horizontálního režimu.

Přichází Windows 10 build 14393.5
Přichází Windows 10 build 14393.5

Redmondští na seznamu uvádí některé položky z minula, ale ne všechny. Nevím tak, jestli to má znamenat, že musel některé stejné problémy řešit podruhé, nebo jen upozorňuje na všechny opravené problémy od prvního vydání. Což by dávalo smysl, aktualizace jsou ostatně kumulativní. Jenže to by na seznamu nesměly některé položky chybět, že? Ne, že by na tom tak záleželo.

via ‏@donasarkar

Microsoft ve druhé aktualizaci pro Windows 10 v1607 opravil rychlé vybíjení

Ohodnoťte tento článek!