Microsoft ve stopách Googlu. Mění podmínky všech online služeb

0

Letos v lednu Google kompletně překopal, sjednotil a zjednodušil podmínky používání svých služeb. Cílem mělo být, aby se v nich uživatelé konečně vyznali a aby udělaly ze všech služeb jeden celek, tj. že různé aplikace Googlu si mezi sebou mohou vyměňovat data, aniž by to uživatelé museli pokaždé schvalovat.

Jen díky tomu mohl Google uvést sociální vyhledávání, vyhledávání pošty na google.com či nové funkce Google+. Kritici sice v pravidlech viděli zlého Velkého bratra, který je bude stále šmírovat, ale ani několik měsíců poté se žádný velký bezpečnostní problém neobjevil.

 

Teď je na řadě Microsoft. V pátek rozeslal uživatelům e-maily, ve kterých oznamuje nové podmínky platné od 19. října 2012. Na webu už je změnil, a to i v češtině. Přímo v podmínkách se už ale píše, že začnou platit od 27. září. Staré podmínky (dosud platné), si už nepřečtete. To je zmatek.

Nebo ne? Microsoft udělat to samé co Google. Zjednodušil jejich čtení, jsou totiž psané formou otázek a odpovědí, nikoliv ošklivou právničtinou. A pak se v nich nově odvolává, že potřebuje mít přístup k informacím z chatu, e-mailu nebo fotek, aby díky nim mohl zlepšit detekci spamu a přidat nové funkce.

3.3. Co společnost Microsoft dělá s mým obsahem? Odesláním obsahu do služeb vyjadřujete souhlas s tím, že obsah může být použit, změněn, přizpůsoben, uložen, reprodukován, distribuován a zobrazen v rozsahu, ve kterém je to nezbytné pro vaši ochranu a k poskytování, ochraně a zlepšení produktů a služeb společnosti Microsoft. Příležitostně můžeme například použít automatické prostředky k vyčlenění informací z e-mailu, chatu nebo fotografií, které nám pomohou s detekcí a ochranou proti spamu a malwaru nebo ke zlepšení služeb pomocí nových funkcí usnadňujících jejich používání. Při zpracování vašeho obsahu společnost Microsoft postupuje tak, aby chránila vaše osobní údaje.

V praxi to znamená, že Hotmail (Outlook), Office, Bing, SkyDrive, Messenger a další webové aplikace budou moci navzájem sdílet databáze. Důležité to bude také s ohledem na nové systémy Windows 8 a Windows Phone 8, které spojí web, desktop a mobilní prostředí v jedno.

Ohodnoťte tento článek!