Microsoft ve Windows RT 8.1 skryl dlaždici s desktopem. Metro se prosazuje

0

Zřejmě nikdo nepochybuje, že přinejmenším běžní uživatelé se jednou přestanou s desktopem běžně potkávat. Také v nevěřícím firemním segmentu se moderní prostředí začíná prosazovat a vyrobené aplikace nejsou tak docela k ničemu. Zatímco Windows 8 na procesorech architektury x86 si zatím nemohou dovolit desktop odbourat, mnohem lépe se ho Microsoftu daří zbavit ve Windows RT.

S novou platformou mohly přijít nové začátky. Desktop zde běží v omezeném režimu a není možné do něj instalovat vlastní aplikace. V podstatě slouží jenom jako zázemí pro Microsoft Office. S novými Windows RT 8.1 se Microsoft odhodlal k dalšímu krůčku a odepnul dlaždici s pracovní plochou. Ta v systému přítomná je, jen ji musíte najít pomocí vyhledávání a případně ručně připnout na Úvodní obrazovku.

 

Úplné zrušení desktopu dle mého názoru v podstatě stojí a padá s dostupností dotykové sady Office. Tu k dispozici zatím nemáme. Microsoft rovněž odebral písmenka RT z názvu druhé generace tabletu Surface. Teď je naprosto jasné, že Surface je určený pro běžné uživatele, zatímco varianta Pro cílí na náročné – a obsahuje Windows 8 s plnohodnotným desktopem.

Značení výrobků se stává přehlednější a Microsoft se zaměřuje na sjednocení a následnou propagaci značek. Kromě Surface, nyní již bez RT v názvu, tu máme Windows. Rozdíly mezi variantami operačního systému se budou nepochybně časem smývat. Drby o spojení Windows RT a Windows Phone to jen podporují.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!