Microsoft ve Windows Storu nechce podvodné ani předražené aplikace. Zpřísnil pravidla

0

V softwarových obchodech pro Windows 8+ a Windows Phone 8+ je už přibližně 600 000 aplikací. Nezanedbatelné procento z nich je podvodných. Ví to i Microsoft, který už loni v létě provedl čistku. V očišťování hodlá pokračovat také letos. Včera zveřejnil nová pravidla, kterými se bude řídit při schvalování aplikací ve Windows Storu.

Vývojáři například nebudou moci pojmenovat aplikaci a nastavit jí ikonu (velmi) podobnou už dříve schválené aplikaci. To znamená žádné další neoficiální klienty pro YouTube, které se jmenují YouTube Něco a mají ikonku originálního YouTubu.

Aplikace musí mít odlišné ikony
Aplikace musí mít odlišné ikony

Dále musí v názvu a ikonce rozlišovat, jestli je aplikace zaměřena na informování, nebo funkci. To znamená, že musí být na první pohled jasné, co je například hra a co je aplikace s herním průvodcem.

Stopku může Microsoft vystavit i v případě, že aplikace není dostatečně unikátní. Přímo zmiňuje tucty mobilních svítilen, které vypadají stejně a umí totéž.

Z ikony musí být patrné, že jde o návod, průvodce apod.
Z ikony musí být patrné, že jde o návod, průvodce apod.

Kontroverzní je bod týkající se cen. Microsoft tvrdí, že by měly být fér a že by aplikace stejného významu a funkcí měly stát podobně. Zbytečně vysoká cena prý může vyvolat dojem, že jedna aplikace je výrazně lepší než jiná. Tohle bude těžko vymahatelné…

 

Poslední bod je samozřejmý. Aplikace musí mít v názvu, popisku i klíčových slovech pouze pravdivá tvrzení. Microsoft omezil počet klíčových slov na osm. Všechna musí odpovídat skutečným funkcím programu. Vývojáři nemohou spamovat, a tedy pokusit se pomocí keywords protlačit aplikace i do kategorií, kam nepatří. (Microsoft už několikrát sliboval, že bude obchod lepší, ale zatím se mu to úspěšně nedařilo – pozn. ed.)

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!