Microsoft vloží do kampaně pro Kinect půl miliardy dolarů

0

V listopadu se má na pultech obchodů objevit revoluční pohybové ovládání Kinect pro Xbox 360. Microsoft věří, že vydání Kinectu je velká věc, ne-li větší než uvedení samotné konzole před pár lety. Do kampaně na podporu vloží asi půl miliardy amerických dolarů. Přibližně stejnou částku investoval v roce 2000 do prvního Xboxu. Ten si teprve nacházel místo mezi hráči a s konkurenčním PlayStationem 2 se do počtu vývojářů a uživatelů nemohl rovnat.

Kinect s novým Xboxem, zdroj: Microsoft

Obrovskou kampaň se chystá už přes rok a půl, na přípravě se dokonce podílel i režisér Steven Spielberg. Reklamy se objeví v televizi, na billboardech, ale Microsoft má také četné partnery. Třeba řetězec Burger King, údajně se obrázky Kinectu dostanou na 400 milionů plechovek Pepsi a v Americe navíc na 60 milionů krabic cereálií Kellogg’s. Xbox s Kinectem se objeví také ve filmech a seriálech jako product placement.

Kinect se objeví na trhu 4. listopadu, u nás až 10. Microsoft věří, že letos prodá asi tři miliony zařízení, nejen z řady 40 milionů uživatelů Xboxu 360, ale nová ovládací platforma by měla nalákat i spoustu nových.

Samotný Kinect bude u nás stát 3990 Kč s jednou přibalenou hrou, další hry z produkce Microsoftu budou po tisícovce. Určitě se objeví také výhodnější sady se samotnou konzolí.

Spekuluje se také o tom, že další půl miliardy dolarů půjde do kampaně pro Windows Phone 7.

Zdroj: New York Post

Ohodnoťte tento článek!