Microsoft vs. viry: 1 milión “mrtvých”

0

„Nástroj na odstranění škodlivého softwaru“ je aktualizace, která se pravidelně aplikuje na spousty počítačů vybavených operačním systémem Windows. Právě díky velkoplošné distribuci se během posledního týdne povedlo odstranit celkem 859 842 infekcí, počítáme-li pouze 10 nejčetnějších infiltrací.

V celé „velké desítce“ nenajdeme nic jiného, než zlodějíčky citlivých informací: hesel, čísel kreditních karet a podobně. Nechybí ani dříve zmíněný Koobface postihující uživatele FacebookuCZ. Mezi další patří například TaterfEN (shromažďuje hesla z online her), VundoEN (zobrazuje reklamy, stahuje další trojany), či AlureonEN (monitoruje a případně sbírá internetovou komunikaci), přičemž některé stroje obsahovaly hned několik různých exemplářů.

Kromě binárních lupičů se objevil i v poslední době stále častější typ malwaru: falešné antiviry. Třeba takový RenosEN starající se o distribuci (ne)bezpečnostních řešení byl vypuzen ze 78 113 počítačů. Co se týče stáří, dominují jak několikaletí „veteráni“ (Alureon, Vundo), tak několikaměsíční „nováčci“ (Koobface).

Zdroj: Softpedia

Microsoft vs. viry: 1 milión “mrtvých”
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ahoj…jestli to teda chapu dobre….tak kdyz si windows 7 stahnu ted a updatnu na RC verzy….tak po nejake te dobe proste budu muset stejne preinstalovat windows 7 na windows xp ci windows vista? (proste to co mam koupeny)