Microsoft vydá záplaty na 26 bezpečnostních děr

0

Za několik dní vyjde další pravidelný balíček bezpečnostních bulletinů, obsahujících záplaty na software od Microsoftu, tedy operační systémy Windows a kancelářskou sadu Microsoft Office, přičemž opravují celkem 26 bezpečnostních trhlin.

Aktualizace jsou určeny pro systémy Windows 2000, XP, Vista, Server 2003, Server 2008 i nejnovější Windows 7. U kancelářského balíčku jsou ovlivněny pouze starší verze: Office XP, Office 2003 a Office 2004 pro Mac.

Nejvyšší označení „kritické“ dostalo 5 bulletinů, neboť zabraňují vzdálenému spuštění kódu. Dva balíčky pro MS Office mají nižší stupeň – důležité, protože k zneužití chyb, jež záplatují, je zapotřebí akce uživatele. Jeden z hotfixů rovněž opravuje samotné jádro (kernel) 32bitových verzí systémů Windows. Microsoft momentálně nezaznamenal žádné útoky a doporučuje rychlou aplikaci záplat a dalších rychlých řešení zmírňujících případné riziko.

Zdroj: CNET

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ohladom reklam existuje Banner remover, ak nevies co to je, pozri si to na googli a ohladom zvacsovania okien je tu Banner remover 😀 … obe veci riesi tento malicky programcek, ktory netreba ani instalovat 😉 ak si ho este neskusil, tak sa nevyjadruj dalej …