Microsoft vydal 60denní zkušební verzi Office 2013 ke stažení. Přesvědčí vás?

0

Podobně jako tomu bylo u Windows 8, také v případě nové verze balíku kancelářských aplikací vydává výrobce ukázku, která vás má přesvědčit o kvalitách produktu, až si ho nakonec koupíte. Office 2013, konkrétně pak edici Professional Plus, můžete na svém počítači zkoušet až 60 dní. Ve srovnání s Osmičkami se nám zkušební lhůta zkrátila o třicet dní. Od léta jste mohli rovněž testovat nehotovou verzi produktu, ovšem jen v angličtině. Na tom se bohužel nic nezměnilo.

Tip: Začínáme s Windows 8. Rozcestník, který vám pomůže s prvními kroky

Česká lokalizace patrně ještě není připravena, proto si Office 2013 vyzkoušíte maximálně v angličtině, eventuálně v některém ze zbylých světových jazyků. Edice Professional Plus obsahuje aplikace Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher a Lync. Jedná se obsahově o jeden z nejbohatších balíčků. Stažení zahájíte klepnutím na velké tlačítko Get started now, na příslušné webové stránce na TechNetu.

 

64bitová edice v anglickém jazyce váží skoro 800 MB. Minimální systémové požadavky nejsou nijak nestandardní, avšak nezapomínejte na to, že ke spuštění musíte mít počítač, který obsahuje alespoň Windows 7. Nový kancelářský software zůstává odepřen majitelům starších sestav s Windows XP, ba dokonce i s Windows Vista. Takové počítače nicméně můžete levně vybavit Osmičkami.

Microsoft v této verzi Office zapracoval především na podpoře dotekových zařízení. Uživatelské prostředí obsahuje dotekový režim, aplikace reagují na digitální pero atp. Office 2013 rovněž naleznete přibalená k Windows RT (a tabletu Surface).

Zdroj: TechNet Evaluation Center via Neowin

Ohodnoťte tento článek!