Microsoft vydal nový balík aktualizací a přestal tajit novinky v Desítkách

0

Za prvé, včera bylo záplatovací úterý, takže je jasné, že dnes ráno už můžete instalovat aktualizace prostřednictvím služby Windows Update jako o život. Za druhé, Microsoft při této příležitosti spustil novou stránku, kde můžete sledovat změny v jednotlivých verzích Windows 10. Změny jsou však uváděny až od poslední verze, tedy od té, na kterou můžete aktualizovat od včerejších večerních hodin.

Včerejší kumulativní aktualizace pro Desítky, jež nese označení KB3135173, povýšila systém z verze 10586.71 na verzi 10586.104. Nic než opravy patrně nikdo nečekal. Microsoft opravil chyby související s instalací Windows i aktualizací, zalátal díry v jádře a opravil stav, kdy Edge ukládal do mezipaměti stránky prohlížené v anonymním režimu. Opravil i blíže nespecifikované problémy s uživatelským prostředím Edge, hlavního panelu a dalších součástí Windows. Jedná se docela jistě o drobné korekce.

 

Konečně tedy víme, co se ve Windows mění. Microsoft zvládá vydávat zhruba dvě kumulativní aktualizace pro Desítky do měsíce a netransparentnost nám byla trnem v oku. Kritici tak budou mít lehčí spaní. S novou náloží aktualizací dorazila také nová verze pošťáka a kalendáře pro Windows 10, přičemž můžete aktualizovat z Windows Storu. V tomto případě ovšem poznámky k vydání chybí.

Zdroj: Microsoft via Thurrott.com
WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!