Microsoft vydal soubor 90 aktualizací pro Windows 7. Je to náhrada za SP2

0

Sice máme čtvrtek, dozvuky posledního záplatovací úterý, které proběhlo v tomto týdnu, slyšíme ještě teď. Včera jsme vás informovali o dostupnosti záplat pro Adobe Flash Player, jenž synchronizoval aktualizační cyklus s Microsoftem. Dnes vám pro změnu neutajíme, že Microsoft uvolnil soubor aktualizací pro Windows 7. Napočítáte jich rovných devadesát. K čemu takový souhrn slouží?

Tip: Zítřejší úterý přinese čtyři kritické opravy. Jedna bude pro Silverlight

Především usnadňuje instalaci aktualizací. Těch se časem v archivu Microsoftu povaluje tolik, že je vhodné je sloučit do jednoho velkého balíku, aby se správcům ušetřila část práce. Dostáváme se k jádru pudla. K těmto účelům sloužily servisní balíčky, jenže v tuto chvíli je dost jasné, že druhý Service Pack pro Windows 7 nikdy nespaříme. Balíčky vycházely v určitém časovém odstupu, jenže spočítejte si, kolik času uběhlo od vypuštění prvního Service Packu. Tyto oživovací prostředky nahradí častější vydávání Windows.

 

Osmičky jsme přivítali loni na podzim, přičemž tento rok je oblaží vylepšení s kódovým označením Windows Blue. Frustrovaní majitelé Windows 7 dostávají do rukou na usmířenou aspoň souhrnný balíček s aktualizacemi. Možná si pamatujete, že kdysi sešlo z plánů na Service Pack 5 pro Windows 2000. Tehdy Microsoft jako náhradu uvolnil podobný balíček se záplatami. Kdybyste náhodou používali Sedmičky bez Service Packu, raději si ten jediný, co byl vydán, nainstalujte. Podpora Windows 7 RTM totiž vyprší 9. dubna.

Po Servisním balíčku si do počítače můžete rovnou přidat soubor aktualizací. Primárně je určený podnikové sféře (tomu napovídají vylepšení v zásadách skupiny a jiné novinky) a slibuje vyšší spolehlivost a výkon počítače. Kromě Windows 7 je balíček určen Windows Server 2008 R2.

Zdroj: Microsoft via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!