Microsoft: vypněte miniaplikace ve Vistě a Windows 7, jsou nebezpečné

0

Na moment se ještě vrátíme k miniaplikacím. Nedávno se objevily důkazy usvědčující poslední sestavení Windows 8 z toho, že již podporu pro ně neobsahují. Z kontextové nabídky na ploše již nelze tyto malé prográmky přidat, v minulém roce navíc došlo k uzavření oficiální galerie. K tomu všemu nyní Microsoft vyzývá uživatele Windows Vista a Windows 7, aby sami miniaplikace přestali používat. Prý je to nebezpečné. V bezpečnostním reportu firma uvádí, že poskytla automatický nástroj, který uživatelům zmíněných dvou operačních systémů malé pomůcky v případě zájmu vypne.

Tip: Miniaplikace na plochu zřejmě nebudou ve finálních Windows 8 podporovány

Ty na tom prý s bezpečností nejsou nejlépe. Útočník by skrze miniaplikace mohl úspěšně napadnout váš počítač a spustit v něm škodlivý kód. Kousky nainstalované z neověřených zdrojů mohou být navíc nebezpečné už z podstaty věci. Pokud se útoku bojíte a miniaplikace používáte, můžete je vypnout skrze nástroj Fix it. Najdete jej ve znalostní databázi pod značkou KB2719662. Na stejné stránce se nachází i nástroj na opětovné zapnutí. Oficiálně jde o dočasně řešení, než přijde pořádná záplata.

 

Pokud ovšem vůbec kdy přijde, protože nám ji Microsoft neslíbil. Spíše však ano. Miniaplikace už svého duchovního nástupce mají ve Windows 8. Zde už nutně nemusíte mít důvod k tomu, abyste je používali. Pokud se chcete chránit, raději je aspoň dočasně vypněte.

Zdroj: Microsoft via The Verge

Ohodnoťte tento článek!