Microsoft vyřešil problém a vrátil do Windows Store aktualizaci Windows RT 8.1

0

Od 17. října bylo v některých zemích možné začít stahovat upgrade operačního systému z Windows Store. Včetně té naší. Zatímco distribuce Windows 8.1 pokračovala nerušeně dál, Windows RT 8.1 musela být z obchodu stažena. Microsoft nakonec prozradil, že problémy se dotkly méně než jednoho uživatele z tisíce. Údajně šlo o záležitost týkající se specificky Surface RT, nikoli Windows RT jako takových.

Tip: První Windows, která jsou zdarma. Majitelé Osmiček už mohou stahovat Windows 8.1

Pakliže se instalace nezdařila, poškodila vám zařízení do takové míry, že jej nešlo normálně spustit. Proto Microsoft uvolnil také záchranné médium, za jehož asistence obnovíte původní operační systém. Po zhruba třech dnech je aktualizace opět k dispozici ve Windows Store.

Podle Microsoftu se nestihla dokončit aktualizace firmwaru před samotným systémem. Museli jste kvůli tomu restartovat počítač, jenže ve vzácném procentu případů byla spouštěcí data ovlivněna do takové míry, že se start stroje a Windows RT nezdařil. Trable společnost vyřešila a dodává, že majitelé Surface Pro se k postiženým jedincům neřadili. To jsme ale naznačili výše.

via SuperSite for Windows

Ohodnoťte tento článek!