Microsoft vyřešil problém s instalací jarní aktualizace pro Windows 8.1

0

Někteří uživatelé při instalaci tzv. jarní aktualizace pro Windows 8.1 narazili na chybu, takže instalace do cílové stanice nedojela. Což je problém, protože aktualizace operační systém oživuje příjemnými novinkami a současně si bez ní už nestáhnete žádné další aktualizace pro Windows 8.1. To váš počítač ponechá zranitelný vůči známým slabým místům v zabezpečení.

Tip: Microsoft akceleruje a plánuje další verzi Windows (8.1) na srpen

Microsoft naštěstí konečně – v rámci červnového záplatovacího úterý – uvolnil opravu KB2969339, jež řeší chybovou hlášku 0x80073712 při pokusu o instalaci jarní aktualizace. Řeší trable jak ve Windows 8.1, tak Windows RT 8.1 nebo Windows Server 2012 R2. Instalace selhávala vinou komponenty, která byla označena jako starší oproti té, co už někteří mají na počítači.

 

Nejedná se o častý jev, pokud jste se nicméně s problémem při instalaci potýkali, patrně je už touto dobou všechno vyřešeno. Windows Update stáhl opravu a potom jarní aktualizaci. Aspoň doufejme, že se uživatelům nepřihodí další selhání .Pokud potřebujete, opravu si stáhněte ručně buď pro 32bitová, nebo pro 64bitová Windows 8.1.

Zdroj: Microsoft via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. zvlastni, Tegra3 se nestala prodejnim propadakem, ale Tegra4 zatim netahne? kdys se podivam na to jak rychle se dostala do neceho prodavaneho Tegra3 a jak rychle se tak stalo u Tegry4, a pak se podivam do nabidek obchodu, tak me to pripada presne naopak, ale tak asi ma redakce nejaky zdroje ktere hlasi ze se Tegre4 nedari a prodava se fakt malo 🙂

    ale vlastne jo, Tegru3 jsem si koupil 2x, kdesto Tegru4 jen v jednom pristroji, takze vlastne i u me to Tegra4 zatim projizdi na cele care :))

  2. V novince je odkaz na starší novinku o (ne)úspěchu Tegry. Předtím byl špatně vložený, už jsem ho opravil. Pokud si dobře pamatuju, tak Tegra 3 měla docela dost design wins v tabletech, zato všechno, kam by eventuelně pasovala Tegra 4, má buď Snapdragon 800, nebo je to Samsung a ten si tam dává Exynos.

  3. Tegra dopláca na vysokú cenovku, AMD pravdepodobne bude mieriť (prednostne) na opačnú stranu segmentu. Myslím si že by mohli mať aký-taký úspech (vzhľadom na to že majú základňu a meno), i keď konkurencia hlavne v podobe Qualcommu a Mediateku je silná.

  4. Osobně si myslím, že s ARM nemá AMD moc šancí na úspěch. Apple si dělá (nechává dělat) vlastní čipy, Samsung taky, Google/Asusu Nexus používá většinou Tegru a laciné produkty jdou do čínských čipů…Spíš se mě líbí cesta Intelu, který se snaží i v tabletech a smartphonech konkurovat s x86.

  5. Hele ty yankee, v cz obchodech uz maji tu velmi hezkou Toshibu, porizoval sis ji? Dojmy?

    AMD urcite ma sanci na uspech… ARM roste {viz vysledku Googlu/Applu – 64bity/klient pristup strhavaji pozornost profiku}…

  6. AMD je skutocne v chulostivej situacii, kdekolvek sa pohne naraza na neskutocnu konkurenciu ARM kolac uz ma svojich hracov davno v bojovom zapale Intel ich z x86 vyštipal…  Vyzera to pre AMD velmi zle.