Microsoft: Xbox roste, krabicové verze Windows upadají

0
Areál společnosti (foto: Microsoft)
Areál společnosti (foto: Microsoft)

V prosinci Microsoft ukončil druhé čtvrtletí fiskálního roku 2018. Utržil v něm 28,9 miliardy dolarů, o 12 % více než před rokem. Provozní zisk meziročně zvýšil o 10 % na 8,7 miliardy dolarů. Celkově se ale společnost skončila v červených číslech, čistá ztráta činila 6,3 miliardy, neboť kvůli Trumpově daňové reformě musel Microsoft jednorázově odepsat 13,8 miliardy dolarů.

Všechny firemní divize hlásí nárůst tržeb, propady najdeme až u dílčích skupin. Microsoft už bohužel nezveřejňuje absolutní čísla a produkty ve finanční zprávě spojuje do různých balíčků, takže skutečné úspěchy nejsou na první pohled vidět. Krabicové licence Windows ale meziročně přišly o 4 % tržeb, OEM ne-Pro verze pak o 5 %.

Naopak OEM Pro edice hlásí 11% růst. Tržby z cloudových služeb Azure vzrostly o 98 %, firemních edic Office 365 o 41 % a Dynamics 365 o 67 %. Domácí nebo jednotlivé licence Office 365 si předplácí již 29,2 milionu uživatelů. Herní divize přinesla celkově 8% růst. Hardware díky novému Xboxu One X vzrostl o 14 %, hry o 4 %.

Další informace o finančních výsledcích Microsoftu najdete na Euru.

Microsoft: Xbox roste, krabicové verze Windows upadají
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů