Microsoft vysvětluje výhody Windows 8 pro firemní sektor

0

Consumer Preview měl za úkol nadchnout veřejnost a především ujistit běžné uživatele, že nový systém bude super. Horší situaci má Microsoft v obchodním sektoru. O funkcích pro firmy a nasazení v podnicích se mnoho nenamluvilo, takže týden po vydání CP se redmondští alespoň letmo zmínili, co Windows 8 přinesou firmám. Stále zmiňují, že chtějí zážitek bez kompromisů. Jenže Metro o kompromisech bude, alespoň na počátku. Jeho výhodou nicméně má být snadná ovladatelnost myší a klávesnicí, takže i bez dotykového displeje budete produktivní.

Titul největšího taháku vyhrává funkce Windows To Go. Přenosnou kopii operačního systému může administrátor ve firmě upravit a nastavit, jak sám chce. A vy budete moci předpřipravený systém používat skoro kdekoli. Stačit vám bude přenosné USB zařízení a počítač, na němž přenosnou kopii spustíte. Že máte v kapse firemní počítač, je bezesporu velká výhoda. Zaměstnanci mohou snadno pracovat na cestách a z domova, aniž by třeba řešili, zda mají k dispozici správné softwarové vybavení.

Zabezpečení bude dalším krokem vpřed. Ochranných funkcí bude tolik, že se v nich budete možná i ztrácet. Počítač budou strážit Trusted Boot, Measured Boot Process, BitLocker nebo AppLocker. První jmenovaná novinka bude při každém spouštění stroje vše ověřovat, nevynechá ani hardware, spouštěcí program, jádro systému nebo ovladače. Těžší život budou mít mj. rootkity napadající proces spuštění. Osmičky budou také vybavené Virtual Desktop Infrastructures, tedy virtuálním prostředím. Tentokrát prý nebudeme ochuzeni o plnohodnotný uživatelský zážitek, řadí se sem i vysoký výkon a přístup k místním zařízením pro USB.

Zdroj: Windows for your Business Blog

Ohodnoťte tento článek!