Microsoft ukázal konzistentní Fluent a nového Průzkumníka

Jak bude vypadat Windows 10 poté, kdy už bude designově konzistentní? Microsoft oslavil miliardu zařízení svou vizí.

2

Nedávno Microsoft uvedl, že Windows 10 už konečně používá miliarda lidí na světě. Přesněji je tento systém používán na miliardě zařízení. Při této příležitosti vystavil na svém instagramovém profilu zajímavé video Panos Panay, nynější vedoucí jak Surfaců, tak právě Windows. Upozornil na něj Tom Warren.

Microsoft tak oslavuje zmíněnou miliardu, současně ale v rytmickém minutovém klipu ukazuje zajímavé obrázky. Na některých můžete vidět Windows, jak ho dneska neznáme. Buď se jedná o projekci plánu firmy, nebo se jedná o bohapustou lež. Co na něm můžete vidět? Např. lehce upravené logo Windows. (Dříve jsme viděli jinou variantu.)

Video ukazuje, jak by systém vypadal, kdyby byla dotažena implementace designového stylu Fluent. Na zlomek vteřiny se ukazuje něco, co lze neomylně identifikovat jako úplně nový Průzkumník – bez pásu karet. Dlaždice v nabídce Start zůstávají, včetně těch aktivních, jen to celé vypadá lépe. Proč? Dlaždice už nejsou obarveny barvou motivu, ale naopak jejich pozadí odráží světlý nebo tmavý režim zobrazení.  Zdají se mezi nimi být větší rozestupy.

Kontextové nabídky, které v různých částech systému vypadají různě, jsou konečně jednotné a vyvedené ve stylu Fluent. I zamykací obrazovka doznala kosmetických estetických změn. otázka zní, kdy se případě těchto novinek dočkáme. Verze 2004 je už hotová, od verze 2009 se očekávají jen kosmetické změny podobně jako v loňském vydání 1909. video je bohužel k dispozici jen v nízkém rozlišení, stojí ale za shlédnutí. Co konceptu říkáte?

Zdroj: profil panospanay na Instagramu via The Verge

Microsoft ukázal konzistentní Fluent a nového Průzkumníka
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.5%) 8 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. * lock screen mám vypnutý
    * dlaždice nepoužívám
    * tomu, že se jim někdy podaří sjednotit vzhled systému nevěřím
    * explorer jsem nahradil za dvoupanelový správce souborů už za dob windows 7

    • Nakonec ono by stačilo mít pouze holý systém, kde je jen zaručená kompatibilita pro spouštění programů třetích stran. Takový NT kernel + Xfce/KDE by mohlo být oblíbené řešení. A samozřejmě bez hlášení domů jaké programy a jak dlouho uživatel používá.