Novou Forzu, Halo a další pecky budete moci hrát za 149 Kč měsíčně

3
Forza Motorsport 7
Forza Motorsport 7

Microsoft tento týden oznámil hodně odvážný krok. V předplatném Xbox Game Pass se v budoucnu objeví jeho vlastní hry hned v den vydání. Firma nenechá roční exkluzivitu kamenným obchodům a vlastnímu Storu. Hráči tak nebudou muset kupovat tituly za plnou cenu, ale za 149 Kč měsíčně spolu s balíčkem 100+ dalších her.

Do Game Passu v den premiéry zamíří jen tituly z produkce Microsoft Studios. Prvně bude toto pravidlo použito u pirátského dobrodružství Sea of Thieves, které vyjde 30. března. Následovat budou survival akce State of Decay 2 a střílečka Crackdown 3. V budoucnu bude totéž platit i pro zatím neoznámená pokračování úspěšných sérií Halo, Forza nebo Gear of War.

Od Microsoftu jde o další posun v uvažování. Princip softwaru jako služby se snaží aplikovat u kancelářského balíčku Office 365 nebo operačního systému Windows 10. Sám sebe možná krátkobobě připraví o část příjmů z prodeje plných verzí, ale zato může získat nové pravidelné zákazníky. Ty, kteří si budou každý měsíc platit Game Pass, a ty, kteří k tomu navíc přidají Xbox Live Gold, chtějí-li hrát i online multiplayer.

Xbox Game Pass v Česku funguje od června 2017. Za 149 Kč získáte měsíční přístup ke katalogu více než 100 her pro Xbox One a Xbox 360. Na rozdíl od konkurenčního PS Now se hry stahují, nikoliv streamují. Hry se také průběžně mění. Například koncem ledna zmizí Metal Gear Solid V a WWE 2K16. Místo nich přibude Halo Wars 2, WWE 2K17, NBA 2K17, Rime, remasterovaný Fable a další tituly.

Šéf marketingu Xboxu Aaron Greenberg mimochodem prozradil, že předplatitelé Game Passu mohou vybrané hry hrát nejen na Xboxu, ale také PC. Tituly označené jako Xbox Play Anywhere jsou za jednu cenu dostupné pro Xbox One i PC s Windows 10 (přes Microsoft/Windows Store). Dosud ale nebylo jasné, jestli to platí jen pro jednorázově zakoupené hry, nebo i předplatné. Teď už je rozhodnuto. Pokud tedy nemáte Xbox, za 149 Kč měsíčně i některou z desítek těchto her. (Pokud jsou v Game Passu, samozřejmě.)

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE