Microsoft potvrdil, že Xbox Series X vyjde v listopadu. Má přes 100 her, ale ne Halo Infinite

1

Microsoft potvrdil, že next-gen herní konzole Xbox Series X se začne prodávat už v listopadu. Ovšem očekávaná hra Halo Infinite při vydání nebude.

Herní konzole čeká v závěru roku přechod na novou generaci hardwaru, před Vánoci by měla být vydána jak PlayStation 5, tak Xbox Series X (což je následník Xboxu One/One X). Očekáváme je až na podzim, přičemž přesné časy nebyly dosud potvrzené. Nyní se však odhodlal opustit tajnosti a pomalu začít prozrazovat Microsoft.

Firma tento týden potvrdila, že novou konzoli vydá v listopadu 2020. Půjde o globální vydání, Xbox Series X bude tedy v 11. měsíci roku k dostání doufejme i u nás. Cenu zatím Microsoft tají, nicméně specifikace hardwaru jsou už zhruba známé.

Přes 100 her pro Xbox Series X, většina i pro „Xbone“

Microsoft s touto zprávou uvádí, že by do konce letošního roku mělo pro konzoli být k dispozici přes 100 her. Xbox Series X bude mít částečnou kompatibilitu díky kontinuitě své architektury, takže toto nebudou nutně exkluzivní tituly, ale část jich bude možno hrát i na Xboxu One (nebo i PC, pokud mají port).

Podle MS má do konce letoška vyjít přes padesát nových her, které už budou naprogramované tak, že využijí silnější hardware Xboxu Series X, přičemž ale v nižším rozlišení a kvalitě budou fungovat i na Xboxu One – hra bude cílená na obě konzole zároveň. Na novém stroji ale dostanete vyšší FPS, rozlišení, rychlé nahrávání a navázání na předchozí herní sezení.

Tyto nové hry mají být například Assassin’s Creed Valhalla, Dirt 5, Gear Tactics, Yakuza: Like a Dragon a Watch Dogs: Legion. Při koupi díky systému Smart Delivery získáte licenci ke hraní na obou platformách, takže při pozdějším upgradu vám hra přejde na novou konzoli.

Xbox Series X
Xbox Series X (Zdroj: Microsoft)

Velká část z celkového počtu (přes 40) pak mají být již nyní existující hry, které ale dostanou do konce roku nový kabát optimalizovaný pro Xbox Series X, takže po vydání konzole je také bude možné hrát v lepší kvalitě. To má být například Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of Wisps, Madden NFL 21 a další.

Her vydaných úplně jen čistě pro Xbox Series X tak ze začátku bude asi výrazná menšina (z předchozí matematiky vyplývá, že okolo 10). Příklady: The Medium, Scorn, Tetris Effect: Connected.

Xbox Series X má mít kromě těchto titulů také kompatibilitu s velkým množstvím z her pro Xbox One, ale i Xbox 360 a původní prvogenerační Xbox. Tyto tituly nebudou mít speciálně naprogramovanou podporu, ale poběží na nové konzoli, někdy i s nějakými vylepšeními grafiky (vykreslováním na vyšším rozlišení například…).

Funkce a specifikace Xboxu Series X Zdroj: Microsoft

Galerie: Hardware a design Xboxu Series X

Halo Infinite vyjde až příští rok

Co ovšem již letos v prvních týdnech života Xboxu Series X k mání nebude, je nový díl série Halo, která se stala emblematickou hrou pro konzoli od Microsoftu a hodně jí asi pomohla k etablování.

Studio 343 Industries teď oznámilo, že Halo Infinite dospělo k rozhodnutí oddálit uvedení hry z letoška až do příštího roku. Má to být kvůli kombinaci příčin včetně dopadů pandemie COVIDu. Studio uvádí, že bude potřebovat víc času, aby vydání nebylo uspěchané s negativním dopadem na kvalitu a také na zaměstnance, kteří by byli pod velkým stresem, pokud by měli stihnout vydání do Vánoc.

Jak dlouhé zpoždění bude, není v tuto chvíli řečeno, uvedeno je jen široce, že premiéra má být příští rok, ale ne zda ze začátku, nebo třeba až v druhé polovině.

Halo Infinite oficiální screenshoty 26 Zdroj: 343 Industries

Galerie: Hra Halo Infinite, oficiální screenshoty

Zdroj: Xbox.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář