Microsoft na E3 prozradil další informace k xCloudu. Ty nejdůležitější ale tají

0

Redmondská společnost využila nepřítomnosti Sony a na E3 na sebe strhla velkou pozornost. Microsoft promluvil o novém Xboxu i hraní na PC. Uživatelům chce přinášet ty nejlepší hry bez ohledu na platformu. Díky xCloudu navíc může velké hry přenést i mimo svět počítačů a konzolí, třeba přímo do televizorů, tabletů nebo mobilů.

Je proto malým zklamáním, že jsme se o nové službě nedozvěděli víc. Zatím víme jen to, že díky streamování půjde hrát 3500+ titulů pro Xbox One prakticky na čemkoliv. Po E3 již také víme, že veřejná betaverze xCloudu odstartuje letos v říjnu.

Microsoft však stále neprozradil nároky na připojení, cenu služby, ani obchodní model. Podobně koncipovaná Google Stadia bude v základní verzi zdarma. Kdo chce 4K, HDR nebo 5.1 zvuk, ten bude muset platit 10 dolarů měsíčně. A k tomu ještě nakupovat jednotlivé hry. Nvidia a její GeForce Now by zase měla fungovat tak, že budete streamovat hry, které jste si již koupili na Steamu nebo Uplayi, ale zaplatíte za pronájem cloudového počítače podle délky hraní. Jakým směrem se ubere Microsoft, na to si ještě musíme počkat.

Stejně tak ještě neznáme technické parametry. Ty se pravděpodobně budou odvíjet od možností Xboxu One X, takže některé hry nabídnou až 4K, 60 fps, HDR i vícekanálový zvuk. Za rok ale dorazí nový Xbox, který slibuje až 8K a 120 fps, což znásobí nároky na celou infrastrukturu.

Jednu novinku ale Microsoft přece jen prozradil. Po vzoru PS4 Remote Play bude možné hry z Xboxu One streamovat v rámci domácnosti / lokální sítě. Hru z konzole si tak místo TV pustíte na PC nebo mobilu. Tato možnost bude bezplatná pro všechny majitele konzole. Funkce rovněž přijde v říjnu 2019.

Microsoft na E3 prozradil další informace k xCloudu. Ty nejdůležitější ale tají
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů