Microsoft z Windows 9 údajně úplně vyštípe Šém. Zmizí i z tabletů

0

Abychom to shrnuli, tak ve Windows 9 má být pořádný desktop s upraveným vzhledem, předělaný hlavní panel, Cortana, dotykové aplikace v oknech, nabídka Start, virtuální plochy a dost možná možnost kompletně vypnout dotykové prvky na osobní počítači. S dalším dnem přichází další zpráva, podle které se na osobních počítačích vůbec neobjeví Šém.

Což vzhledem k předchozím spekulacím a potvrzeným funkcím není překvapivé ani nepravděpodobné. Pakliže aplikace pro Metro poběží v okně, tak těžko využijí Šém. Aspoň ne v podobě, v jaké ho známe dnes. Dotykové aplikace ovšem nabídku potřebují. Microsoft podle WinBeta zvažuje několik možností, z nichž jedna počítá s dodatečným tlačítkem v záhlaví okna.

 

Další s Šémem nepočítá pro změnu vůbec. Jenže jak by se pak v aplikacích sdílel obsah, jak by se hledalo nebo přistupovalo do nastavení? Kompletní odstranění Šému, a to i na tabletech, pak potvrdila Mary Jo Foley, resp. její zdroje. Stávající aplikace pro Windows 8 prý dostanou jakousi lištu (záhlaví), abyste se dostali k nastavení atd.

Ačkoli sdílení mezi aplikacemi bude nadále podporováno, po vývojářích bude zřejmě vyžadováno, aby své aplikace vybavili vlastními ovládacími prvky a tlačítky pro přístup ke sdílení, do nastavení atp. Což způsobí zmatky. Takhle jste se mohli spolehnout, že nastavení nebo sdílení najdete vždycky na stejném místě.

Nestálo by za to, zachovat Šém aspoň na tabletech? Microsoft dále počítá s podzimem jako dobou, kdy by rád uvolnil ukázkové sestavení Windows Threshold.

Zdroj: WinBeta | ZDNet

Ohodnoťte tento článek!