Microsoft z YouTube pro WP odebral možnost stáhnout video

0

Šarvátky Googlu a Microsoftu nabírají na síle. Jedna z posledních se opět obrátila proti uživatelům, když Google požádal svého soupeře, aby z Windows Phone Store odebral aplikaci pro přehrávání videí z YouTube, která se přitom nedávno zrodila. Vadilo mu, že nezobrazuje reklamu a dává uživatelům možnost stahovat videa pro pozdější přehrání bez připojení. Microsoft opáčil, že reklamy milerád zařídí, jen co mu Google poskytne přístup k příslušným API. O ty se firma nechtěla podělit.

Tip: Microsoft se polepšil a vydal skvělou aplikaci YouTube pro Windows Phone

Google požadoval odstranění aplikace do 22. května, což bylo ve středu. Microsoft za minutu dvanáct svou aplikaci místo odebrání raději aktualizoval. Co se změnilo? Nyní již nemůžeme videa stahovat. Reklamy se v YouTube neobjevily, což napovídá, že se Google o příslušná API stále nepodělil. Domnívám se, že se šarvátka bude vyvíjet následovně. Google opět pošle dopis do Redmondu, nebo si veřejně postěžuje, že se s Microsoftem nedá spolupracovat.

 

Microsoft to okomentuje slovy „neposkytli jste nám přístup k API, a proto do YouTube nemůžeme přidat reklamy“. Přetahovaná bude pokračovat. Nebo věříte, že se firmy konečně usmíří a budou spolupracovat? Může chvíli trvat, než bude aktualizace ve Windows Phone Store viditelná.

Celoobrazovkový režim se sám aktivuje po natočení mobilu
Celoobrazovkový režim se sám aktivuje po natočení mobilu

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář