Microsoft zablokoval změnu vyhledávače v Lumiích 630 a 930 (oživeno)

0

Oživeno:

Náš dřívější kolega Karel Mačalík nám řekl, že jeho nebrandovaná Lumie 930, pocházející z oficiální české distribuce, volbu vyhledávače má.

Původní zpráva:

Majitelé některých telefonů s dlaždicemi zažili benevolentní přístup a zvolili si Google jako výchozí vyhledávač. Bohužel svobodná volba vyhledávače je na platformě Windows Phone stále tabu, přitom dát si místo Bingu třeba Seznam by mělo být úplně normální funkcí. Pokud máte zájem o nové Lumie 630 nebo 930, výchozí vyhledávač opět nezměníte.

Redmondští volbu totiž zablokovali. Vydali se tak proti dosavadní filosofii, neboť ve Windows Phone 8.0 už změna možná byla. (Ne však na každém zařízení, třeba na 8X od HTC s vyhledávačem jakkoli nepohnete.) Aspoň na smartphonech od Nokie, a to v prohlížeči, kde hledáte psaním do adresního řádku.

 

Chování tlačítka s lupou na žádném telefonu neovlivníte, za ním se bude vždycky schovávat Bing. Podle The Verge výrobci telefonů mají možnost vyhledávač zvolit. Jenže teď když Lumie patří Microsoftu, Googlu se asi nedočkáme. Stávající smartphony po aktualizaci na Windows Phone 8.1 zůstávají nezměněny.

Někteří operátoři v Evropě, kteří si telefony upravují, nové Lumie vypustili do světa s možností vyhledávač změnit. Je to moudré, neboť v mnoha zemích Bing nemá pořádnou podporu, což platí i pro Česko. Na konkurenčnější platformách je naprosto běžné, že si vyhledávač vyberete sami.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!