Microsoft začal blokovat Messenger

0

Microsoft veřejně potvrdil, že začal blokovat poskytování IM služby Live Messenger pro uživatele z Kuby, Sýrie, Iránu, Súdánu a Severní Koreje, tedy zemí, které jsou postiženy sankcemi ze strany Spojených států.

Pod tímto pojmem se rozumí různé politické důvody: potlačování lidských práv, obchodování s nepřítelem, či terorismus. Jak vidíme, nejedná se o žádné nové záležitosti, přesto Microsoft zrušil služby až teprve nyní. Zda to bylo na popud vlády nebo jiné vlivné instituce se můžeme jen dohadovat.

Kdykoliv se někdo z výše uvedených států pokusí přihlásit, odbude ho chybová zpráva: „810003c1: We were unable to sign you in to the .NET Messenger Service.“, tedy „Nejsme schopni vás přihlásit do služby .NET Messenger“. Dle ohlasů některých uživatelů se však problémy s přihlášením začínají občas objevovat i u běžných účtů z (prozatím?) neomezených regionů.

Zdroj: LiveSide via ZDNet

Microsoft začal blokovat Messenger

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. I když chápu, že je to jednoduché a ve světě už se proti tomu zvedla nějaká vlna protestů (prý to není dost “sexy”), tak mě se nové logo líbí. V jednoduchosti je krása, navíc ta návaznost na původní logo jistě nebude jen tak a dočkáme se ještě nějakých zajímavých kombinací.