Další reorganizace. Microsoft propustí až 3000 lidí z obchodního oddělení

Cílem je efektivněji prodávat cloudové služby a firemní aplikace podnikům.

2
Microsoft
Microsoft

Oživeno:

Microsoft 6. července oficiálně oznámil, že dojde k restrukturalizaci obchodního oddělení. Podle CNBC by nakonec mělo jít nikoli o stovky, ale o tisíce lidí. Konkrétně by o místo mělo přijít až 3000 zaměstnanců a zaměstnankyň. Jedná se o méně než 10 % ze všech lidí zaměstnaných v obchodním oddělení. Více než 75 % ze zrušených míst se nachází mimo USA. Podle Mary Jo Foley by některým lidem za zrušená místa mohla být nabídnuta náhrada v jiných segmentech firmy.

Původní článek ze 4. 7. 2017:

Říkám to už dlouho. Prodej samostatných licencí softwaru není artiklem, který by udržel obří firmu jako Microsoft nad vodou. Ten se v posledních letech zaměřuje na cloudové technologie a poskytování cloudových služeb. Tam je cítit zájem a jedná se pravidelně o významnou položku ve finančních výsledcích.

Výkonný viceprezident Judson Althoff poslal do oběhu interní sdělení, kde vysvětluje restrukturalizaci. Ano, Microsoft zahájil další významnou restrukturalizaci, jež se však netýká společnosti jako celku, ale konkrétně obchodního oddělení. O reorganizaci v pondělí informoval The Wall Street Journal. Microsoft zatím podle všeho o propouštění nediskutoval, ale očekává se, že budou propuštěny řádově až stovky lidí.

Tato transformace je reakcí na měnící se trh a na měnící se zaměření společnosti. Microsoft se nyní hodlá věnovat velkým firmám, ale také středním a malým podnikům. Jak už jsem v minulosti předesílal, pokud se Microsoftu dlouhodobě nebude dařit na spotřebitelském trhu, může jej z velké části úplně opustit, aniž by ho to bolelo. Nadella, jenž Microsoft vede od roku 2014, sám pochází z podnikové části firmy.

Proto nepřekvapí, kam Microsoft směřuje. Jak tvrdí Mary Jo Foley, podle interního sdělení k prioritním cílovým segmentům konkrétně patří průmyslová výroba, finanční služby, maloobchody, zdravotnictví a vzdělávací a vládní sektory. Prodejní partneři a týmy se teď mají primárně zaměřovat na problematiky oblasti moderních pracovišť, firemních aplikací, aplikací a infrastruktury, dat a umělé inteligence.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Nějak jsem si nevšiml že by tady někdo v minulosti vůbec připustil natož aby to vůbec uvedl jako možnost, že MS pochopí že malé trhy s tím co nabízí pomalu ale jistě ztrácí a logickým krokem tedy bude opustit je a věnovat se těm větším zákazníkům (kteří mají peníze a jsou ochotni jim zaplatit, protože si to ve finále strčí do nákladů a je jim putna co to stojí). Takže ne „Říkám to dlouho“, ale „Dodneška jsem se domníval že Windows jako služba běžící někde v cloudu bude někoho zajímat, ale teď už je celkem jasné že nebude takže se budou u MS podívat po jiném segmentu a jiné skupině zákazníků“, protože to má k „nemám ahnung co se u MS vlastně děje, tak jako všichni mimo tu společnost“ mnohem blíže a pravdivěji. Mobilní segment ztratili úplně, předražený hardware který oproti jiným výrobcům žádnou přidanou hodnotu za ty peníze nenabízí, Windows 10 mel být podle jejich předpokladu v dnešní době taky už někde jinde …. prostě se nedaří a je třeba s tím něco dělat, tak to chodí v každé firmě, akorát ve většině z nich se to řeší maximálně za pět minut dvanáct a ne v půl druhé….

    • S MS to jde od 10 k 5. Kdysi jsem si myslel, že dno je Ballmer, ale musím se mu omluvit. Proti Satya Poděllovi to byl PAN manager, který přesně věděl, co MS potřebuje (i když Ballmer toho taky hodně podělal a naopak Nadella udělal velmi pozitivní krok k adopci Linuxu, coby nejstabilnější internetové platformy.)

      Bohužel ostatní strategické kroky (mobilní platforma, vývoj Windows a Office) byly velmi špatné a zcela patrně ustupují ze své slávy.