Microsoft zájemcům nechá 15GB OneDrive i s bonusem za nahrávání fotek

0

Microsoft zvedl zdarma dostupnou kapacitu svého cloudového úložiště pro spotřebitele a předplatitelům Office 365 chtěl nabídnout dokonce neomezený prostor. Pak ale otočil. Ačkoli si nemyslím, že by bylo tak bláznivé nabízet méně, Microsoft se chytil do pasti. Kdyby od začátku nabízel méně, brali bychom to jako standard, jenže když někomu něco rozdáte a po čase to chcete zpátky, působí to jednoduše špatně.

Komentář: Podrazil Microsoft uživatele OneDrivu, nebo jen propíchl bublinu?

Neřeším teď fakt, že zdarma dostupná služba může být kdykoli zrušena a my nemáme žádný nárok si stěžovat. Microsoft ale obelhal uživatele a podobně vedle něj působí špatně všichni ti, kdo o úžasné nabídce původně s nadšením psali. Aby zmírnil negativní publicitu spojenou s návratem do reality, rozhodl se, že zájemcům ponechá 15 či 30 GB zdarma.

15GB OneDrive zájemcům zůstane
15GB OneDrive zájemcům zůstane

Aby v příštím roce ve vašem OneDrivu nedošlo ke snížení bezplatné kapacity na 5 GB, stačí, abyste přešli na adresu aka.ms/onedrivestorage, kde klepněte na Keep your free storage. Podotýkám, že někteří dnes mohou mít za nahrávání fotografií ze smartphonu do OneDrivu k základním 15 GB ještě dalších 15 GB místa jako bonus. I ten bude zrušen. Pokud klepnete na uvedený odkaz, bude ve vašem účtu zachován i tento bonus. Bonusy a 15GB základní úložiště vám zůstanou, pokud stihnete vše zařídit do konce ledna.

Další kompenzace

Jakkoli byl případ se snížením kapacity OneDrivu nešťastný, Microsoft se hodně snaží, aby uživatelům změnu vykomentoval. Pokud si předplácíte Office 365 a máte k dispozici více než 1 TB místa, budete si toto místo ještě rok užívat. Kdyby se vám změna nelíbila, Microsoft vám za předplatné vrátí peníze. To je ostatně běžný přístup.

 

Jenže Microsoft také bude rozdávat roční předplatné Office 365 Personal uživatelům OneDrivu, kteří si užívali pouze bezplatné verze služby. Troufám si tvrdit, že není úplně běžné, aby firma (podobně štědře) kompenzovala uživatele, kteří nepatřili k předplatitelům. I pokud jste neplatili, obdržíte za oznámené změny produkt v hodnotě kolem tisícovky. E‑mail s nabídnou byste měli obdržet do roka.

Zdroj: Microsoft via Thurrott.com

Ohodnoťte tento článek!