Microsoft zařízne balík Windows Essentials. V lednu 2017 už nepůjde stáhnout

1

Desátého ledna 2017 končí podpora softwarovému balíku Windows Essentials 2012. Pro nástroje, které v něm jsou obsaženy, již má Microsoft náhradu ve formě integrovaných aplikací ve Windows 8/10. Starý software již nehodlá udržovat a po tomto datu jej nenabídne ani ke stažení. Stávajícím uživatelům ale programy budou nadále fungovat.

Fotogalerie vám umožní dělat z obrázků pěkné koláže

Balík Essentials 2012, který již z názvu ztratil přídomek Live, vyšel v srpnu 2012. Od té doby se již žádných aktualizací nedočkal a zastaral. (S výjimkou dílčích servisních aktualizací. Pozn. ed.) Kdo jej nadále používá a nechce o něj přijít, ten by si měl z této stránky zavčasu stáhnout offline instalátor. Programy vyžadují Windows 7 a novější a 1 GB RAM.

Tip: Přichází Windows (Live) Essentials 2012. Ožívá mrtvá značka?

Součástí sady je OneDrive (který ale ještě existuje i samostatně), Windows Live Mail, Movie Maker, Fotogalerie a Windows Live Writer. Movie Maker zatím oficiální náhradu nemá, ale Microsoft slibuje, že videoeditor již brzy zamíří do Storu ve Windows 10. Místo Windows Live Writeru mohou uživatelé zkusit jeho open source klon Open Live Writer s podporou Bloggeru, WordPressu a dalších.

 

 Zdroj: Microsoft via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na odkazované stránce jsem offline instalátor nenašel (možná jsem přehlédl), ale je zde:

    Zdroj: https://www.itechtics.com/windows-essentials-2012-download-links/