Microsoft získal domény s názvem Xbox 8. Bude se tak jmenovat nová konzole?

0

V mezinárodní arbitráži získal Microsoft od čínské uživatele domény týkající se Xboxu. Ve sporu uspěl, neboť má značku Xbox zaregistrovanou. Podobné adresy mohou schválně využívat nevědomost ostatních uživatelů, kteří web navštíví v domnění, že se jedná o oficiální stránky Microsoftu. (Čti: Microsoft se chtěl zbavit vyžírků, kteří zneužívají atraktivních adres ve svůj prospěch.)

Konkrétně se jedná o:

Dále si chce Microsoft pohlídat domény xboxliverewards.com, xboxsports.com, xboxsmartglass.com a xboxmusic.com. Kupodivu žádný spor dosud není vedený proti čínskému vlastníkovi domény xbox8.com.

Zajímavé jsou ovšem spekulace, jestli převzetí domén má ještě další podtext. Třeba že by se nová konzole opravdu mohla jmenovat Xbox 8. První model Xboxu byl bez čísla, dvojka dostala název Xbox 360 a u třetí generace, která by měla přijít příští rok, se všeobecně počítá se jménem Xbox 720.

Jenže Microsoft sjednocuje. Windows 8 zamíří na počítače i tablety, stejné jádro bude pohánět mobilní systém Windows Phone 8 a vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby totéž jádro (nebo rovnou Windows 8) pohánělo i nový Xbox. A název „xbox eight“ zní prostě lépe než „xbox seven twenty“. Co si myslíte vy?

 

Zdroj: CNN

Ohodnoťte tento článek!