Microsoft zkoumá zranitelné místo v IE. Napravil i trable s vydanými záplatami

0

Minulé úterý Microsoft vypustil na Windows Update novou várku aktualizací z pravidelného měsíčního cyklu. Září se ale moc nepovedlo, protože teď společnost ještě neplánovaně zkoumá další zranitelné místo v Internet Exploreru. V prohlížeči se vyskytla díra, která údajně není zneužívána ve větší míře, ovšem donutila redmondského giganta, aby jednal. Kdyby se k vám útočníci dostali, mohli by ve vašem počítači spustit škodlivý kód.

Tip: Zářijové záplatovací úterý: čekejte čtyři kritické záplaty a deset důležitých

Týká se to specificky Internet Exploreru 8 a 9. Postižen je zřejmě i Internet Explorerem 10 a 11, ale tyto verze zůstávají chráněny jinými bezpečnostními vrstvami. Potenciálně se problém naneštěstí dotýká všech verzí IE, včetně prastaré šesté řady. Než přijde plnohodnotná záplata, můžete využít dočasné řešení v podobě aplikace Fix it 51001.

To není všechno. Možná jste si všimli, že ačkoli v tomto měsíci mělo být uvolněno čtrnáct záplat, nakonec jich skrze Windows Update odešlo třináct. Jednu totiž Redmondští museli stáhnout kvůli zjištěným problémům s kompatibilitou. To stále není všechno. Společnost čtyři záplaty ze třinácti znovu vydala 10. září, protože si u nich zákazníci všimli, že se buď nabízejí k instalaci opakovaně, nebo pro změnu vůbec.

 

Nějaké problémy se vyskytly rovněž u srpnových záplat. Microsoft se vydal cestou progresivního vývoje softwaru. Novinky máme k dispozici rychleji, ovšem může to být za cenu občasných trablů menšího charakteru, které testování nestihne odhalit.

Zdroj: MSRC via Neowin
Microsoft Office Updates via Neowin

Ohodnoťte tento článek!