Microsoft zlomil hůl nad YouTube pro WP. Opět přesměrovává na web

0

Komedie se překlopila do tragédie. Microsoft se pustil do bitky s Googlem, jenž sám nehodlal vydal klienta YouTube pro Windows Phone. Historii jistě znáte, tak si ji jen připomeneme v kostce. Redmondští se nedali a udělali malý naschvál. Vyrobili překrásnou aplikaci, která uměla dokonce stahovat videa a nezobrazovala reklamy. Musela být ale stažena a Google sliboval, že s Microsoftem bude spolupracovat na nové aplikaci.

Tip: YouTube chystá offline mód. Na mobilech a tabletech půjdou stahovat videa

Po delší době se do Window Phone Store dostala pěkná aplikace, která zobrazovala reklamy, jak Google chtěl. To jsme si aspoň mysleli. Jenže internetový obr následně začal říkat, že chce, aby aplikace byla v HTML5. Takový požadavek klade na vývojáře třetích stran, ale u klientů pro iOS nebo Android takový požadavek nedodržuje a využívá nativních technologií.

 

Výsledek? To týdnech až měsících mlčení dostáváme do rukou pouze naprosto základní řešení, které tu bylo už dříve. Po aktualizaci ikona změnila odstín na šedavý a přesměrovává pouze na mobilní web YouTube, jenž nepatří k nejkrásnějším ani nejpohodlnějším.

Když Microsoft naposledy vydal svou aplikaci proti vůli Googlu, ten ji na oplátku znefunkčnil, proto po většinu svého života nepracovala a vyhazovala chybové hlášky. Nadále můžeme doporučovat alternativy od třetích stran, pár povedených v katalogu objevíte, např. MetroTube za symbolických 99 centů.

via The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Rozhodně nejsem , (a doufám že to ani tak nevyznívá) že bych se za nějakého OC Guru považoval . Jen zastávám názor , že k OC hrátkám je třeba mít alespoň základní vědomosti z této problematiky a alespoň základního nastavení biosu .

  A ne tak jako v poradně řešit  : nejde mi pořádně přetočit procesor  a v dalším odstavci dotaz – co je to vlastně ten násobič taktu ? Docela na posrání , ne ? Pak mu dej takový všemocný soft do ruky 🙂

  Anebo další : Po sestavení PC , instalaci WIn a driverů po restartu nenaběhl PC a deska hlásí : není nainstalován nebo je poškozen CPU .

  V dalších odstavcích jsou odkazy na další fóra kde se tazatel ptá na tentýž problém  (ve snaze získat co nejvíc informací.)

  A jen v jednom z nich se prořekl že se snažil nastavit a uložit OC profil . S největší pravděpodobností žádné zahoření čerstvě složeného PC , žádná kontrola základního nastavení voltáže , RAM a taktu CPU asi taky ne .

  Možnost ze softu nataktovat a zvýšit voltáž čehokoliv je jen nahrávka výrobcům HW . Nebezpečné když se ke compu dostane zvídavý kluk který se právě doslechl o tunění compů 😮

  Takže za mne soft k taktování je nanic ale chápu že někomu to může vyhovovat .