Microsoft znemožnil upgrade z WP 8.1 na W10M pomocí Poradce pro upgrade (oživeno)

Je čas upgradovat, pokud chcete, protože zanedlouho už to nemusí být možné.

6
Lumia 930
Lumia 930 (Ilustrační foto)

Oživeno dne 19. 4. 2017

Poradce pro upgrade znovu ožil, takže s ním můžete Windows 10 Mobile opět instalovat, a to i na starší zařízení, která již Creators Update oficiálně nepodporuje. V takovém případě byste měli obdržet verzi Anniversary Update. Microsoft situaci nekomentuje a není jasné, proč nástroj přestal fungovat.

Mohla to být pouhá chyba, stejně tak mohl Microsoft doufat, že vypnutí nikomu vadit nebude. Na základě zpětné vazby si pak rozhodnutí mohl rozmyslet. Jak jsem uvedl níže, samotná existence dnes nikomu neubližuje, není důvod nástroj deaktivovat.

via On MSFT

Původní článek ze dne 18. 4. 2017

V návaznosti na předchozí oznámení, podle něhož je jasné, že se Windows 10 Mobile více než kdy dřív nachází na pokraji smrti a nová verze Creators Update bude dostupná jen pro několik typů smartphonů, učinil Microsoft další důležitý krok. Ani ten nás příliš nepotěšil, neboť byla zablokována možnost přejít z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile pomocí aplikace Poradce pro upgrade.

Nástroj je zatím stále dostupný, podle všeho ale nefunguje. Zatím by aspoň mělo být nadále možné instalovat W10M pomocí programu Windows Insider, byť především u této možnosti neočekávám, že vydrží věčně. Podle webu MSPoweruser už někteří hlásí, že se ani přes tento program nemohou dostat k W10M.

Podotýkám, že podle Neowinu ani nástroj Windows Device Recovery Tool není nápomocný, neboť vám k instalaci stále nabídne jen Windows Phone 8.1. Možností, jak upgradovat, ubývá. V těchto dnech máte poslední možnost přejít, zanedlouho nám dojdou možnosti.

Blokování upgradů je svým způsobem zbytečné. Myslím, že kdo přejít chtěl a věděl o té možnosti, tak to udělal. Co ale přinese zablokování možnosti upgradovat? I kdyby to nebylo na Creators Update, donedávna aktuální Anniversary Update má stále co nabídnout. Nedávno např. Facebook ukončil podporu Messengeru pro Windows Phone 8.1. Sám jsem pár lidem radil, aby upgradovali systém – a Messenger jim v Anniversary Updatu opět šlape.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, prosím o radu. Mám tedy možnost ještě upgradovat na W10M na mé Lumii 735? Pomocí Poradce pro upgrade se mi to nedaří, pogratuluje mi, že můj telefon splňuje podmínky a že až bude aktualizace dostupná, dá mi vědět :-(. Budu vděčná za jakýkoli tip..