Microsoft znovu rostl, na Bingu ale prodělal další půl miliardu dolarů

0

Microsoft v posledním čtvrtletí utržil 17,37 miliardy dolarů se ziskem 5,74 miliardy, což je o 7 % respektive 6 % více než loni v tomto období. Ale mezikvartálně si obr z Redmondu trochu pohoršil. Zatímco obrat zůstal na chlup stejný, zisk klesl z 5,87 miliardy.

Firma tradičně stojí na třech divizích: Windows + Windows Live (4,87 mld.), Server + Tools (4,25 mld.) a Business (Office, 5,62 mld.). Až na slabší zisk ze serverů si všechny meziročně i mezikvartálně polepšily. Dokonce i ztráta v divizi Online (Bing a reklama) se oproti předchozímu čtvrtletí snížila o bezmála čtvrt miliardy. A oddělení Entertainment získalo dokonce o 300 milionů dolarů více. Škoda, že nemáme přesnější výsledky, abychom mohli určit, zda se konečně začalo dařit Windows Phone nebo dobré zisky zajistil opět Xbox.

Akcie Microsoftu
Jakkoliv vypadá graf dramaticky, změny jsou na úrovni centů, akcie Microsoftu jsou už léta stabilní, zdroj: Google Finance

Zajímavé bude příští čtvrtletí. Jednak zahrnuje Vánoce a jednak se možná ukáže vliv nového systému Windows Phone Mango, ze kterého by Microsoft rád udělal atraktivní dárek pod stromeček. A za tři měsíce se už do hospodaření firmy projeví i nedávná akvizice Skypu.

Kompletní výsledky hospodaření za první kvartál fiskálního roku 2012 se můžete podívat zde.

Ohodnoťte tento článek!