Microsoft zveřejnil novinky ve Windows Phone 8 GDR2. Je vydání na spadnutí?

0

Ne že by Windows Phone 8 procházela nejrychlejším vývojem na světě. První vylepšující balíček Microsoft vydal bleskurychle po uvolnění osmé generace systému na trh, ale na ten druhý i vzhledem k počtu novinek čekáme nepříjemně dlouho. Redmondští přitom ještě oficiálně nesdělili, kdy se ho dočkáme. Neoficiálně to bude měsíc srpen. Že se ale datum uvolnění aktualizace skutečně přiblížilo na dosah, napovídá zveřejnění seznamu novinek, který najdete klasicky na adrese www.windowsphone.com.

Tip: Cesta k novým Windows Phone: dvě malé aktualizace letos, Blue v roce 2014

Popisovaná vylepšení nepřekvapí, neboť jsme o nich již párkrát slyšeli a psali. Každopádně takhle budou vypadat novinky oficiálně podle Microsoftu:

  • Xbox Music: Nyní lze snadněji vybírat, stahovat a připínat hudbu. Hudební fanoušci navíc uvidí přesnější metadata (například informace o skladbě a albu) a získají mnohá jiná vylepšení výkonu.
  • Rádio FM: Rádio FM můžete poslouchat přímo z centra Hudba+Videa. (Tato možnost není k dispozici u všech telefonů.)
  • Data Sense: Využití dat telefonem můžete mít pod kontrolou díky službě Data Sense. Můžete nastavit omezení podle svého datového tarifu nebo jen prostě sledovat, které aplikace využívají nejvíc dat. (Někteří mobilní operátoři službu Data Sense nenabízejí.)
  • Skype: Aplikace používající protokol VoIP (Voice over Internet Protocol), jako jsou například Lync a Skype, mají vylepšenou stabilitu a výkon.
  • Internet Explorer: Vaše zážitky při procházení webu budou teď ještě bohatší díky vylepšené kompatibilitě s jazykem HTML 5.
  • Další vylepšení: Zahrnuje řadu dalších vylepšení Windows Phone.

 

Windows Phone 8 s aktualizací Portico, též označovanou jako GDR1, nesou číslo verze 8.0.10211.204. Naproti tomu GDR2 číslování posune až na 8.0.10327.77. Mimochodem, pokud se přepnete na anglickou verzi webu místo české, dozvíte se, že kromě uvedené verze se toto vydání může označovat jako 8.0.10328.78. Všechno prý záleží na modelu a operátorovi. Těžko říct, jestli se s tímto číslováním setkáme také v našich končinách. Další na obzoru je aktualizace GDR3, která by se měla objevit na podzim.

Zdroj: Microsoft via Neowin

Ohodnoťte tento článek!