Microsoft zvýšil zabezpečení Outlooku.com a OneDrive, aby NSA nešpehovala

0

Microsoft sliboval, že své servery lépe zabezpečí, aby komunikaci uživatelů nemohly sledovat organizace jako NSA a právě především NSA samotná. Tyto sliby byly konečně naplněny. Jednoduše řečeno tak služby Outlook.com a OneDrive chrání nové vrstvy, které by měly zabránit tomu, aby vládní organizace sledovala, o čem si píšete a co ukládáte do cloudu.

Sekundárně jsou data lépe chráněna proti jakýmkoli hackerům, kteří by případně rádi z vašeho účtu něco vydolovali. Microsoft bude šifrovat e-maily mezi Outlookem.com a jinými poskytovateli pomocí TLS. To ale musí podporovat obě strany. Můžete nevěřícně kroutit hlavou, ale jak Google nedávno dokázal, e-maily v polovině případů neodchází/nepřichází šifrované.

 

Jak Google, tak Microsoft spolupracují s poskytovateli e-mailových služeb, aby také oni implementovali TSL. Jiný typ ochrany na straně služeb z Redmondu zase spočívá v tom, že se pro každé spojení použije jiný šifrovací klíč. Microsoft se nachází uprostřed rozsáhlé iniciativy, jejímž cílem je posílit zabezpečení a tedy především šifrování napříč službami.

Jak loni dokumenty odhalené Snowdenem prozradily, NSA prostřednictvím programu MUSCULAR zachytávala data přenášená mezi servery technologických gigantů. Terčem se stal i Google, který podobně jako Microsoft zlepšuje zabezpečení na svých serverech.

Zdroj: Microsoft On the Issues via GeekWire

Ohodnoťte tento článek!