Microsoftu se daří také rekordně, ale vydělal méně než Apple

0

Microsoft rozjel první kvartál fiskálního roku 2011 rekordními zisky. Vydělal 16,2 miliardy USD, což je o čtvrtinu více než loni. Výnosy na akcii činí 0,62 USD a celkový čistý příjem je 5,41 miliardy. Loni to bylo jen 0,40 USD a 3,6 miliardy dolarů. Analytici přitom předpokládali tržby pouze ve výši 15,8 miliard.

Čísla si chválí Peter Klein, finanční ředitel redmondského obra, a dodává, že za úspěchem stojí výborné prodeje Windows 7, Office 2011 a Xboxu 360.

Divize Windows vydělala 4,8 miliardy USD (66% nárůst), byznysová divize, kam se započítává i Office, vydělala 5,1 miliardy (14% nárůst), servery necelé 4 miliardy (11% nárůst) a zábavní divize 1,7 miliardy (13% nárůst). Přitom Xboxu se zvýšily prodeje o 38 %. A Bingu se zvyšuje podíl na trhu díky další spolupráci s Yahoo.

Akcie MicrosoftuAkcie reagovaly 1% růstem a hodnota je nejvyšší za poslední dva měsíce, zdroj: Yahoo Finance

Dobré finanční výsledky mají ale přece jen skvrnu, a to velikou a jablečnou. Ještě v minulém kvartálu měl Microsoft náskok před Google i Applem. Jenže Applu se neuvěřitelně daří a tržby měl nyní vyšší než Softies. Příjem 20,34 miliardy dolarů, čistý zisk 4,64 miliardy a výnosy na akcii 4,64 dolaru, to jsou čísla, o kterých se bude Ballmerovi zatím jen zdát. A akcie Applu neustále rostou.

Velmi se těším na lednové povánoční výsledky, podle kterých už budeme moci hádat i úspěch Windows Phone 7.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!