Microsoftu se rekordně dařilo. Nahoru šly tržby i čistý zisk

0

Softwarová jednička v noci zveřejnila výsledky hospodaření za první čtvrtletí fiskálního roku 2014. Firma v něm dosáhla tržeb ve výši 18,53 miliardy dolarů (16% meziroční nárůst), jde o zatím nejlepší první kvartál vůbec. Microsoft také o 17 % navýšil čistý zisk na celkových 5,3 miliardy dolarů.

V výsledků jsou opět patrné některé zajímavosti. Microsoft si z tržeb odepsal 113 milionů dolarů kvůli předprodejům Windows 8.1 pro výrobce počítačů. Celkové tržby Windows klesly o 7 % a reflektují slabší prodeje počítačů. Tablety Surface utržily 400 milionů dolarů, oproti minulému čtvrtletí vzrostl i počet prodaných kusů (zřejmě díky velkým slevám). Microsoft také o 47 % navýšil tržby z reklamy.

 

Kevin Turner, finanční šéf firmy, sdělil, že horší prodeje Windows kompenzují úspěchy v cloudových a enterprise produktech. Stále roste zájem o Office 365, Dynamics nebo platformu Azure. O nějaké dvojciferné číslo rostly i SQL Server, Lync, SharePoint a Exchange. Přesné výsledky bohužel neznáme, na vině je i nedávné zemětřesení uvnitř firmy, kdy se sloučily různé divize pod heslem Jeden Microsoft. Tím se firmě také podařilo ututlat, kolik zase ztratila na Bingu.

Mary Jo Foley ze ZDnetu mimochodem zjistila, že Microsoft už nabízí Office 365 Home Premium více než dvěma milionům zákazníků. Online balíček s kancelářským softwarem za 2290 Kč ročně je velký hit. Ještě v květnu bylo předplatitelů jen milion.

Kompletní výsledky najdete na webu Microsoftu.

Ohodnoťte tento článek!