Mikrotech je další VoIP operátor, který začne nabízet i služby v sítích GSM

0

Novým mobilním virtuálem se stane společnost Mikrotech, která v současnosti poskytuje především služby týkající se VoIP telefonie, a to na malo- i velkoobchodní úrovni. Mezi VoIP operátory patří k těm levnějším, ale jeho ceníky zatím nereflektují poslední regulaci ČTÚ týkající se terminačních poplatků v mobilních sítích. Proto například konkurenční Voocal nabízí volání na mobil už za 0,59 Kč, přičemž u Mikrotech je to od 0,86 Kč za minutu.

Mikrotech aktuálně prodává pět různých tarifů s nulovým paušálem. Liší se však nájemným za číslo (1–36 Kč měsíčně) a minutovými sazbami. Volání ve vlastní síti je zdarma. Účtování je vždy po sekundách.

 

Firma nám zatím nemůže sdělit další podrobnosti týkající se služeb GSM. Mikrotech stále plánuje a jedná s partnery. Menší virtuálové ale nejčastěji spolupracují s GTS, Mobil21, DH Telecom nebo Quadruple, což jsou operátoři, kteří zpřístupňují cizí sítě (T-Mobilu a Vodafonu). Jsou to jakési líhně pro virtuály, kteří se tak nemusí hádat kvůli podmínkám přímo se síťovým operátorem.

Kromě Mikrotechu se už z VoIP na GSM rekrutovaly i další společnosti. Své služby už nabízí Voocall a Ha-loo mobil, blízko spuštění je Odorik a Fayn. Další budou následovat.

Ohodnoťte tento článek!