Miliony českých uživatelů čeká šok. Seznam redesignoval svůj Email

13
Takhle vypadá e-mail Seznamu od března 2017
Takhle vypadá e-mail Seznamu od března 2017

Roky stará podoba pošťáka od Seznamu zmizela. Firma v lednu začala veřejně testovat novou verzi Emailu, od 1. března si ji mohl vyzkoušet každý a od 30. března ji už automaticky dostali všichni. Bez možnosti vrátit se k původní podobě.

Moderní verzi schránky Seznam představil již na podzim 2013, šlo ale o volitelný vzhled. Verze z roku 2017 z ní vychází, takže uživatelé si zvykat nemusí. Ti, co zůstali u původní verze, už ale plní sociální sítě a diskuze stížnostmi, že tentokrát to Seznam opravdu přehnal.

Vzhled je subjektivní záležitost. Osobně má schránku u Seznamu již léta letoucí a od zmíněného podzimu jsem bez problémů přešel na novou podobu. Přišla mi jednodušší a rychlejší. Aktuální verze navíc konečně umí minimalizovat rozepsaný e-mail a vrátit se do složky s doručenými zprávami. Má i tmavý motiv, což se nočním psavcům může hodit. Z hlediska designu toho nemůžu moc vytknout (o funkcích se nebavíme).

Jen Seznam ale ví, jakou mu lidé poskytli zpětnou vazbu a jestli pozitivní ohlasy převážily nad těmi negativními…

Miliony českých uživatelů čeká šok. Seznam redesignoval svůj Email
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

13 KOMENTÁŘE

  1. No je to šrot. Očividně se chtěli přiblížit Gmailu a nedopadlo to dobře. Nesmyslně zvětšili písmo, jak pro slepce, musel jsem si to manualně zmenšit. Zase spravovali to co nebylo rozbitý. Nechápu, domršit něco jen kvůli tomu, aby se neřeklo, že to či ono je už X let stejný, tak už se asi o to nikdo nestará a nevyvíjí to dál.

  2. Myslíte že těch co ještě nepoužívají mail klienta a přistupují do mailu přes webové rozhraní jako v devadesátých letech, takže je fakt zajímá omalovánka od seznamu, jsou miliony? Jestli jo, tak to by šlo šok prozměnu pro mě.

  3. Mne se to libi, nevidim problem v tom, ze inovovali, ale vzdy jim to nejake stare konzervy daji sezrat, s tim se asi pocita.

    Nicmene ve vzhledu je mozne nastavit nejaka temata, ale ty ted po redesignu nedavaji vubec smysl. Nevim proc je tam takto udrzuji a nezrusi je uplne. Libi se mi i moznost tmaveho a svetleho pozadi, ale opet uplne nechapu, proc jsou na vyber jen tyto dve, proc se neda vybrat libovolne RGB pozadi.

  4. Mně to přijde jako „ještě víc Google“ Na PC mi to neva. Ale na mobilu mi vadí ta ikona dole vpravo. Proč? Proč ne do horní lišty, kde jsou 3 prd… místa? Jednou ten Seznam Google stejně koupí a pak to přesměruje na Gmail a pak to zruší úplně. Dolary nesmrdí. Co Seznam dělá, nedodělá… A teď budou ještě mapy. Víc barev. Víc giga… Těším se.