Militantní Asus SaberTooth X58 oficiálně míří do prodeje

0

O Asus SaberTooth X58 ze série TUF (The Ultimate Force) jste se mohli dočíst již v reportáži z letošního Computexu. Ti, kterým se deska opravdu zalíbila, nyní mohou zajásat, neboť byla oficiálně představena a v horizontu několika týdnů ji můžeme očekávat na pultech obchodů.

Oproti modelu, který byl k vidění na Computexu, má finální verze ještě více militantní vzhled, původně trávově zelené pasivní chladiče na severním můstku a VRM procesoru tak jsou lakovány khaki barvou. Také ATX konektor, polovina DDR3 banků, dva primární PCIe 2.0 ×16 a jeden PCI slot mají barvu capuccina namísto tradiční bílé. Třetí PCIe ×16 a jeden PCIe ×1 jsou černé. Samozřejmostí je možnost zapojení grafických karet do CrossFireX a třícestného SLI režimu.

Militantní základní deska Asus SaberTooth X58Klikněte pro zvětšení

Komu se ještě nesbíhají sliny na jazyku, je třeba připomenout, že napájení procesoru je osmifázové a pamětí dvoufázové, o filtraci se kompletně starají pouze kondenzátory s pevným dielektrikem. Konektivita je také zajímavá – dva SATA-600, šest SATA-300, dva eSATA (po jednom s rychlostí 300 a 600 MB/s), dva USB 3.0 či FireWire 400 port.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!