Minecraft v roce 2018 dostane velkou aktualizaci Aquatic. Co přinese?

0
Minecraft 1.14 Aquatic
Minecraft 1.14 Aquatic

Na konferenci Minecon Earth byla představena nová velká aktualizace Minecraftu, která dorazí na jaře 2018. Hlavní designér hry Jens Bergensten ukázal tzv. Aquatic Update v akci. Jak už název napovídá, novinky se týkají vody.

Přibydou nové oceánské biomy. V těch teplých budou korály, ve studených pak ledovce. Ve vodě už nebudou jen olihně a guardiani, ale nově též plovoucí ryby a delfíni. Ti by měli dovést hráče k ukrytým pokladům. Truhly se budou schovávat například v nově vygenerovaných lodních vracích.

Hráč dostane novou zbraň – trojzubec. Pokud ji očaruje kouzlem Loyalty, bude jej moci házet a on se mu zase vrátí. Kromě toho přijdou ještě nové enchantmenty Impaler a Slipstream Dash.

Samotná voda dostane novou fyziku. Voda umístěná nad blokem magmatu bude vydávat bubliny, díky kterým bude moci hráči pod hladinou dýchat. Na souši voda nově projde i přes ploty i slaby (polovičními bloky) a bude moci odnášet itemy. Jak moc změny ovlivní dosavadní automatizaci stojící především na toku vody, zatím ještě není jasné.

Na hráče mimochodem čeká i nová potvora The Monster of the Night Skies. Létající manta bude první nepřátelský mob v Overworldu.

Ukázka začíná v čase 9:00

Minecraft v roce 2018 dostane velkou aktualizaci Aquatic. Co přinese?
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82%) 10 hlasů