Originalita se někdy může těžce vyplatit, což dokazuje Minecraft, jehož popularita začala raketově stoupat, aniž by byl k dispozici v dokončené verzi. Autoři vydělali slušné peníze už prodejem betaverze. Oblíbený kostičkový svět připomíná Lego. Podobně jako s populární stavebnicí v něm postavíte prakticky cokoli.

Některá díla, které si vyžádají úsilí mnohačlenných týmů, doslova berou dech. Titul podporuje kreativitu, výborně se hodí pro hraní ve více lidech. Poprvé Minecraft spatřil světlo světa v roce 2009. Od té doby už stihla vyjít verze 1.0 (listopad 2011) a také nespočet portů. Mj. se podíval na konzole, byť se myš pro tento typ hry na pohled hodí lépe.

 

Prodeje navzdory obavám dokázaly, že i s gamepadem kostičky nabídnou pořádnou zábavu. Celkový počet prodaných kopií dosáhl úctyhodných 54 milionů. Že se konzole nenechaly zahanbit, dokazuje fakt, že Xbox 360 společně s PlayStation 3 překonal prodeje Minecraftu pro osobní počítače s Windows nebo OS X. Hra se chystá v létě na Xbox One, PS4 a PS Vita.

Čtyřiapadesát milionů prodaných kopií Minecraft katapultovaly na druhé místo v žebříčku nejúspěšnějších titulů historie. Nad ním stojí Wii Sports s neuvěřitelnými 82,54 miliony a samozřejmě legendární Tetris. Ten napříč platformami prodal 143 milionů kopií. Oproti dvě nejbližším sokům se však jedná o mnohem starší titul – pochází z roku 1984.

Zdroj: @pgeuder via GameSpot

Ohodnoťte tento článek!