Miniaturní netbook Viliv N5 již v USA

0

Miniaturní netbook Viliv N5 s WSVGA (1024×600) dotykovým displejem o úhlopříčce pouze 4,8″ je konečně vedle Asie na trhu již i ve Spojených státech amerických. Ačkoli nepotvrzené informace hovořily o tom, že verze pro Severní Ameriku a Evropu (bez grafického výstupu) bude na příslušných trzích někdy v dubnu, nejpozději květnu, v USA je až nyní. Momentálně je skladem 3G verze za 799 amerických dolarů, další mají přijít záhy, snad se tedy dočkáme i v Evropě. N5 totiž má velikost smartphonu, ale je to plnohodnotný netbook s Atomem Z520 (1,33 GHz), 1 GB DDR2-533 a až 64GB SSD.

Miniaturní netbook Viliv N5

Ještě lepší by snad byl jen procesor VIA či nějaký RISC procesor spolu s dobře optimalizovanou linuxovou distribucí (a volně šiřitelným kvalitním kompilátorem), prozatím se ale zákazníci musí spokojit s Windows XP/7 Starter. To však může být vzhledem k parametrům občas mírné zoufalství, minimálně za přehrávání filmů v rozlišení 720p bych osobně ruku do ohně nedal. Samozřejmostí u tak malého zařízení je Wi-Fi a Bluetooth (2.0), podpora několika mobilních standardů dle zvolené verze (HSPA, TD-SCDMA, EVDO), na přání lze pořídit GPS modul či WiMAX. Nechybí ani 1,3MPix webkamera a MicroSDHC slot. Rozměry N5 jsou pak pouze 172 × 86 × 25 mm při hmotnosti 388 g (bez 3G).

Miniaturní netbook Viliv N5

Zdroj: liliputing

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. pěkný notebook. Celkem by se mi s ubuntu 10.04 líbil (i když nevím jak to bude kompatibilní). Cena kolem 10 000 je taky celkem ok.

    Chtělo by to recenzi, zajímalo by mě, jak je na tom mivvy s kvalitou, tu značku moc neznam.