Miniprojektor s GPS pro čelní sklo automobilu

0

Tchajwanská firma Springteq představila GPS navigaci kombinovanou s projektorem vysílajícím na čelní sklo vozu. WeGo HUD Navigator se umístí na palubní desku, ze které dokáže promítat obraz s asi 11cm úhlopříčkou při rozlišení 400 × 240 px. Aby byl na průhledné skle vůbec vidět, je třeba vysokého jasu 13 000 cd/m2 (kontrast 500:1). Optický senzor dokáže jas regulovat podle okolního světla.

WeGo je napájen ze zapalovače a lze jej bezdrátově ovládat z volantu. Přesné hardwarové parametry neznáme, systém prý běží na Windows CE s 2GB pamětí a má také SDHC slot. Do prodeje se dostane i verze WeGo Mini s nižší hodnotou jasu (10 000 cd/m2), rozlišením (320 × 240 px) i úhlopříčkou.

Springteq zatím neoznámil cenu ani dostupnost, ve světě se obou modelů zřejmě dočkáme v posledním čtvrtletí 2010.

Nápad s HUD (head-up display) není úplně nový, už dříve se používal v armádě a podle Wikipedie se v roce 1988 objevil v automobilech General Motors. Řešení Springtequ by ale mělo být první s integrovanou navigací (doteď spíš jen výstupy z palubního počítače). Asi je to bezpečnější než klasický displej někde na boku, ale stejně se řídíme hlavně podle hlasu, že?

Zdroj: Gizmag

Ohodnoťte tento článek!