Ministerstvo financí má tarif snů. Neomezené volání za 54 Kč, 10 GB za 109 Kč

2
Smartphone
Ilustrační foto (zdroj: stevepb / Pixabay)

MFČR se pochlubilo, že s T-Mobilem dokázalo vyjednal nové tarify pro celý resort za 11× nižší cenu než před čtyřmi lety. Ministerstvo se operátorovi uvázalo na čtyři roky, za kontrakt pro stovky SIM karet zaplatí 22,6 milionu korun bez DPH. Smlouva zahrnuje tarify nejen pro samotný úřad, ale také jeho resortní organizace:

  • Ministerstvo financí
  • Generální finanční ředitelství
  • Kancelář finančního arbitra
  • Generální ředitelství cel
  • Státní pokladna Centrum sdílených služeb
  • Státní tiskárna cenin
  • Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Úřad využije neomezené hlasové tarify za 54 Kč měsíčně. Datový tarif s 3 GB stojí 32 Kč a s 10 GB pak 109 Kč. Všechny ceny jsou s DPH. V původní smlouvě stejné služby stály 707, 449 a 1208 Kč.

Přímo ve smlouvě je i nabídka tarifu s neomezeným datovým připojením za 150 Kč bez DPH (182 Kč s DPH). U tarifů s FUPem klesne rychlost po vyčerpání dat na 64/32 kb/s, za stejnou cenu je možné balíček také obnovit.

V době mého nástupu do funkce ministra financí bylo v resortu uzavřeno mnoho nevýhodných smluv, u kterých operátoři dlouhodobě blokovali přesoutěžení. Proto jsem se osobně zasadil o to, aby se mobilní služby nakoupily pro celý resort společně, protože právě u mobilních tarifů přináší sjednocení podmínek výrazné úspory v nakládání s penězi daňových poplatníků,“ přibližuje ministr financí Andrej Babiš.

Smlouva je již publikována ve veřejném registru.

 

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Na jednu stranu fajn, že konečně někdo ušetřil pár drobných na daních, na druhou stranu miliardy si už Babiš vzal, a ty ušetřené peníze jsou už třikrát utracené. A operátor to použije opět jako výmluvu, proč nemůže běžný tarif stát méně, protože přeplacení úředníci v Praze mají za 200 komplet neomezené.

  2. Proč to ministerstvo (stát) může mít a lidé pracující u soukromníků (popř. jejich voliči) ne? Prostě jsme podlidi a dojná pro T-Mobile. Něco je špatně a ministerstvu je to jedno. Vtipné je, že ministerstvo to má za 160,- a pracující člověk za 800 – 1000.