Ministr Havlíček odvolal Nováka čtyři dny před jeho rezignací, ČTÚ povede Továrková

1
Novák Továrková ČTÚ
Jaromír Novák (vlevo) a Hana Továrková (vpravo) jako nová šéfka ČTÚ

Po včerejším oznámení rezignace předsedy ČTÚ Jaromíra Nováka dnes vláda jmenovala jeho nástupkyni. Poprvé se šéfkou Českého telekomunikačního úřadu stala žena. Hana Továrková byla řadovou členkou ČTÚ teprve od loňského listopadu, profesí je advokátka.

Jaromír Novák raději sám odstoupil po politickém tlaku na změny v aukci na sítě 5G. Člen Babišovi vlády Karel Havlíček jej totiž chtěl odvolat už dříve a na poslední chvíli změnit parametry aukce. Novák v rezignačním dopise svůj postup vysvětlil a odstoupil ke dni 31. 1.

K tomu nakonec ani nedošlo, Karel Havlíček (ANO) jej totiž dost zvláštně odvolal čtyři dny před platností rezignace (27. 1.) v momentě, kdy už byla původní rezignace na stole. Velmi krátce poté pak jmenoval jeho nástupkyni. Již připravená aukce 5G tak zřejmě započne znovu a se změnami.

Za Jaromírem Novákem stojí hlavně úspěchy a kvalitní vedení ČTÚ, v jehož čele stál od roku 2013. Dokázal se vypořádat s operátory a připravovat příchod sítí 5G. Některé kruhy jej obviňovaly, že aukci chystá na míru pro Nordic Telecom, což ale nemají nijak podložené. Více o tomto tématu píše Lupa. Aukce se týká pásem 700 a 3500 MHz. To první se uvolní po vypnutí vysílačů DVB-T. Továrková je podle dostupných informací narozdíl od Nováka více nakloněná současné vládě. Zda bude i více nakloněná operátorům nechceme spekulovat.

Ministr Havlíček odvolal Nováka čtyři dny před jeho rezignací, ČTÚ povede Továrková
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.18%) 11 hlasů

1 komentář