Mironet 5012: Sestava za 31 000 dotovaná na 22 000 Kč!

0

První dojmy, vnější pohled

Do dvanáctého čísla Extra PC jsme kromě jiného otestovali i devět vánočních počítačových sestav. Některé z konfigurací vznikly jen kvůli tomuto testu a je na nich vidět, že se výrobci snažili urvat první místo i za cenu toho, že na sestavách moc nevydělají (nebo že jejich prodej budou dokonce dotovat).

Prolistujte si aktuální vydání

Předchozí stránkaNásledující stránka

Jak na to? Klepněte myší na stránku a listujte!

Podmínkou pro účast v testu bylo dodržení maximálního cenového stropu 22 000 Kč s DPH, který dovoluje sestavit počítač pro všestranné domácí použití s výkonem dostatečným i pro náročnější činnosti. Sestava měla být bez monitoru, ale jinak v ceně mohlo být zahrnuto i běžně dodávané příslušenství (klávesnice, myš, podložka, příručky apod.)

Další požadavkem bylo, že musí být sestava ve stejné podobě a za stejnou cenu dostupná od vydání dvanáctého čísla Extra PC do Vánoc.

Cena sestavy z Mironetu je podobně jako u naposled testovaného počítače Lynx až podezřele nízká. Pokud obdobnou sestavu poskládáte v konfigurátoru sestav od samotného Mironetu, i bez chladiče Hyper 212+ (oproti Freezeru asi o dvě stě dražší) a se skříní Centurion 534 (CM Sileo Mironet momentálně v nabídce nemá, je to cca 600 Kč navíc) se s montáží dostanete přes 31 tisíc korun. A k tomu byste ještě měli připočíst i bezdrátovou sadu klávesnice s myší od Microsoftu za bezmála tisícovku.

I když budete vybírat v jiných e-shopech s nižší (avšak nikoliv nejnižší) cenou komponent, čistě za samotné komponenty a operační systém bez dalších příplatků za sestavení a zahoření dáte bezmála 26 000 korun.

Po pravdě nevím, za jaké ceny dokážou velké společnosti jako Mironet nakupovat, ale něco mi říká, že se na podobně vybavené sestavě přímo vydělat nedá. Díky testu pro Extra PC tak máte ideální příležitost, jak koupit nový počítač hluboko pod cenou. Měly by vám na to zbývat ještě necelé dva týdny. V případě, že se k tomu rozhodnete, by nás zajímaly vaše zkušenosti s nákupem (především jak je to s dostupností sestavy a zda nedošlo k záměně některých komponent ze sestavy za levnější, byť z důvodu nedostatku skladových zásob).

A teď už k samotné sestavě Mironet 5012 Intel. Výrobce se pokusil snížit hlučnost sestavy osazením komponent do odhlučněné skříně Cooler Master Sileo. Jde o jednoduchou a elegantní černou skříň s plným čelem s povrchovou úpravou v barvě černého broušeného hliníku.

sestava Mironet foto 0

sestava Mironet foto 0 sestava Mironet foto 1 sestava Mironet foto 2 sestava Mironet foto 4

Nadstandardem je i osazená grafická karta Radeon HD 6870 a Blu-ray vypalovačka. Základní deska Gigabyte P55A-UD4 je rovněž nadstandardně vybavená, krom přítomnosti řadičů USB 3.0 a SATA 6 Gb/s na ní najdete i druhý PCIe ×16 slot pro zapojení dvou grafik do SLI či CrossFire v režimu 2× 8 linek.

Co naopak zklamalo je disk, který je jednou z mála věcí, ke kterému mám u této sestavy výhrady. A nejde jen o to, že má nižší kapacitu než tomu bylo u většiny porovnávaných sestav. Výrazné byly i vibrace, které se negativně projevily na hlučnosti celé sestavy a nižší byla i rychlost sekvenčního čtení a zápisu. Disk je optimalizovaný na vysoký výkon (resp. co nejnižší přístupové doby) a tak je krom nepříjemných vibrací také hlučnější při náhodném čtení a zápisu.

 

Mironet 5012 Intel
 
procesor Intel Core i5-760, 2,80 GHz
paměť 2× 2048 MB DDR3-1600 CL9 Kingston HyperX
základní deska Gigabyte, P55A-UD4
grafická karta Gigabyte Radeon HD 6870, 1GB DDR5 (900/4200 MHz)
pevné disky WD Caviar Black WD6402AAEX, 640 GB, 7200 ot./min
optické mechaniky BD-RE/DVD±RW LG BH10LS, LightScribe
čtečka karet takeMS 64 in 1 (SD/MMc, MS/MS Duo, CF/CFII, xD, T-Flash, M2)
televizní tuner AverMedia AverTV DVB-T Super007 Hybrid, PCI, analog/DVB-T
zvuková karta integrovaná
ostatní
skříň Cooler Master Centurion Sileo
zdroj Seasonic SS-500ET 80+ Bronze
chladič procesoru Cooler Master Hyper 212+
zadní konektory 1× PS/2 kombo klávesnice+myš, 8× USB 2.0, 2× USB 3.0, 1× S/PDIF out optický, 1× S/PDIF out kompozitní, 2× eSATA, 1× FireWire, 1× bFireWire, 1× RJ-45, 6× audio jack, 2× DVI-I, 1× HDMI, 2× miniDP
přední konektory 3× USB, 2× audio, 1× eSATA
operační systém Windows 7 Home Premium, 64b
dodávaný software
příslušenství bezdrátový set klávesnice s myší Microsoft Wireless Desktop 3000, příslušenství k základní desce, chladiči, grafické kartě a TV tuneru (vč. dálkového ovladače), napájecí kabel, kniha První kroky s počítačem, podložka pod myš
záruka [roky] 2
cena [Kč] 21 990 Kč

 

Detaily, konektorová výbava a příslušenství

Detaily, konektorová výbava a příslušenství

Skříň je o něco širší než nejlevnější řada Elite. Díky tomu je pod bočnicemi prostor pro tlumící hmotu.

sestava Mironet foto 12

 

Tlačítko power a reset je ve spodní části uprostřed čela. Zespoda je podsvícené modrými LED signalizujícími zapnutí počítače a práci disku.

Jednoduchá skříň má vepředu mírně nadstandardní konektorovou výbavu – kromě dvou USB konektorů a dvou 3,5mm jacků pro připojení stereo sluchátek a mikrofonu je k dispozici i konektor eSATA pro připojení pevného disku. Třetí USB najdete ještě na zabudované čtečce paměťových karet.

sestava Mironet foto 5

Uvnitř je na bohatě vybavené desce spousta volných konektorů, mimo jiné i archaické IDE.

sestava Mironet foto 4
Maximální velikost (1600 × 1200 bodů)

Vzadu je na tom sestava díky dobře vybavené základní desce ještě lépe. Najdete tam baterii konektorů – osm USB 2.0, dva USB 3.0, dva eSATA (3 Gb/s), dva FireWire, digitální výstup ze zvukovky pro optický i koaxiální kabel, šest audio konektorů či obligátní RJ-45 od gigabitového LAN adaptéru a jeden konektor PS/2 (kombo pro klávesnici a myš).

sestava Mironet foto 17 sestava Mironet foto 16

Nadstandardní je počet konektorů u grafické karty, v ideálním případě (tedy s hubem pro DisplayPort) k ní připojíte až šest monitorů a kousek níž najdete ještě konektory z TV tuneru (malý 2,5mm jack slouží pro připojení IR senzoru dálkového ovládání).

Vnitřní uspořádání, rozšiřitelnost

Vnitřní uspořádání

Skříň má klasickou koncepci. Zdroj je umístěný vzadu nahoře a je orientovaný ventilátorem dolů. Pod ním je v zadní stěně pro 120mm ventilátor od Cooler Masteru. Vepředu dole je pro další 120mm ventilátor Cooler Master, který nasává perforací po straně a ve spodku čela vzduch do skříně. V samotném čelním plechu perforace není.

sestava Mironet foto 6

Vepředu nahoře je pět externích 5,25″ pozice pro mechaniky a pod nimi je na spodku větší klece ještě jedna malá klec se dvěma 3,5″ pozicemi (v jedné ze záslepek jsou přední konektory, ve druhé je osazená čtečka).

sestava Mironet foto 8

Pod nimi je o 90 ° otočená klec pro trojici disků. Kvůli snížení přenosu vibrací se osazují do ližin se silikonovými podložkami. Nepočítejte ale s tím, že by to stačilo na uspokojivé odizolování disků od skříně.

O chlazení rychlého čtyřjádra od Intelu se stará Cooler Master Hyper 212+, který nabízí slušné a nepříliš hlučné chlazení s dobrým poměrem výkon/cena. Jen systém uchycení za moc nestojí. Ani u pamětí nejde o to nejlevnější, co se dá osadit. V sestavě byly trochu lepší Kingston HyperX DDR3-1600 CL9 s kovovým rozvaděčem tepla.

sestava Mironet foto 15 sestava Mironet foto 20 sestava Mironet foto 14

Úlohu grafického adaptéru plní nový Radeon HD 6870 v referenčním provedení. V případě testované sestavy byl jeho výrobcem Gigabyte. Bez zátěže bylo rozlišitelné jen téměř neslyšné vrčení motorku, které spolehlivě zanikalo v hluku systémových ventilátorů. V zátěži byl pak suverénně nejhlučnější komponentou.

sestava Mironet foto 7

Nemusíte se však bát, díky dostatečné rezervě chladiče a nepříliš velkému zahřívání karty se ani zdaleka neroztáčel naplno a i při vysoké zátěži (v náročné scéně v Crysis to bylo kolem 85 °C) běžel na 2250 ot./min. Karta je mimo plastových zámků opravdu poctivě upevněna hned dvěma šrouby.

sestava Mironet foto 13

Malá záhada: co může být uvnitř 640GB Caviar Black?

Caviar Black WD6402FAEX patří sice do nejvýkonnější řady Black a jde o poměrně mladý model (podporuje už SATA 6 Gb/s na rozdíl od staršího WD6401AALS), ale útroby testovaného kusu nejspíš pořád patří k předcházející generaci se 320GB plotnami. Proč nejspíš?

Zdá se, že Western Digital s novými disky z řady Caviar Black začal čarovat s konfigurací i u své nejvyšší desktopové řady. Zatímco u pomalejších modelů (WD Caviar Green a WD Caviar Blue) zmizel údaj o počtu ploten a hlaviček ze specifikací (specsheetů) již dávno, prémiová řada Caviar Black před příchodem terabajtového modelu WD1002FAEX s 500GB plotnami ještě tento údaj ve specifikacích obsahovala. Po uvedení nového špičkového modelu ale zmizel.

Další možností, jak o konfiguraci disku vypátrat něco víc, bývalo v e-shopech neuváděné značení přilepené za základní modelové značení (např. WD6401AALS-00L3B2). Ani koncovka už ale nejspíš nebude k ničemu.

sestava Mironet foto 9

Předchozí generace 640GB Caviar Black měla 320GB plotny, pro ilustraci měření z HardForum:

§

A výsledek u osazeného modelu WD6402AAEX-00Z3A0 je velmi podobný:

Na internetu se ale ještě potulují další výsledky disků z řady WD6402AAEX-00Z3A0:

V případě třetího disku už jsou rychlosti tak nízké, že by snad mohlo jít i o tříplotnový model.

A aby to nebylo tak nudné, na fórech OCXPH je i další screenshot z HD Tune, ve kterém má “stejný model” maximum na 140,6 MB/s, což je obdobné, jako u terabajtového Caviar Black WD1002FAEX-00Z3A0, který má dvě plotny kapacitou 500GB na plotnu.

Pravda, testy zajisté běžely na různých konfiguracích, rychlost je ale vždy hluboko pod propustností rozhraní SATA 3 Gb/s a rozdíly jsou příliš velké na to, aby to bylo jen odlišnou konfigurací sestavy.

sestava Mironet foto 10

O napájení se stará tichý zdroj Seasonic. Výkon i kabeláž je více než dostatečná, při případném upgradu nepochodíte jen v případě nejvýkonnějších karet (mimo jiné i kvůli scházejícímu osmipinovému napájení).

sestava Mironet foto 11

Příslušenství rozhodně stojí za zmínku. K už tak velmi výhodné sestavě přihodil Mironet i kvalitní bezdrátový set klávesnice s myší od Microsoftu za bezmála tisíc korun.

sestava Mironet foto 24 sestava Mironet foto 24 sestava Mironet foto 24 sestava Mironet foto 24 sestava Mironet foto 22 sestava Mironet foto 23 sestava Mironet foto 24

Klávesnice má až na zpitvořená funkční tlačitka standardní rozložení (s jednořádkovým enterem) a myš využívá specialitu Microsoftu – BlueTrack senzor.

Z běžného příslušenství dodávaného k osazeným komponentám toho zbylo poměrně dost. Vypíchnout lze zejména dálkové ovládání k vestavěnému tuneru, podložku pod myš a knihu První kroky s počítačem.

sestava Mironet foto 18 sestava Mironet foto 18 sestava Mironet foto 18

Aplikační výkon

Aplikační výkon

Oproti starším testům jsem upravil a modernizoval testovací metodiku. Kvůli tomu nenajdete ve srovnání výsledky dříve testovaných sestav a naopak najdete jednu sestavu od TS Bohemia, kterou jste v recezni na Extrahardware neviděli, ale objevila se v testu v Extra PC. Druhou sestavu – HAL3000 Phantom aAlien – ale můžete již důvěrně znát z nedávno zveřejněné recenze. Liší se jen jedinou věcí – výrobce nahradil kritizovaný ventilátor z boxu výkonnnějším Gelid Silent Spirit. Třetím počítačem ve srovnání je HP Pavilion Elite, který znáte z minulého testu a čtvrtá je posledně testovaná sestava Lynx od eD’ system Czech. Výsledky jsou (až na testy výraznězávislé na výkonu pevného disku) velmi podobné sestavě Lynx, protože komponenty, které jsou pro výkon klíčové, tedy Core i5-760 a Radeon HD 6870, jsou stejné.

 

Mironet 5012 Intel
 
procesor Intel Core i5-760, 2,80 GHz
paměť 2× 2048 MB DDR3-1600 CL9 Kingston HyperX
základní deska Gigabyte, P55A-UD4
grafická karta Gigabyte Radeon HD 6870, 1GB DDR5 (900/4200 MHz)
pevné disky WD Caviar Black WD6402AAEX, 640 GB, 7200 ot./min
optické mechaniky BD-RE/DVD±RW LG BH10LS, LightScribe
čtečka karet takeMS 64 in 1 (SD/MMc, MS/MS Duo, CF/CFII, xD, T-Flash, M2)
televizní tuner AverMedia AverTV DVB-T Super007 Hybrid, PCI, analog/DVB-T
zvuková karta integrovaná
ostatní
skříň Cooler Master Centurion Sileo
zdroj Seasonic SS-500ET 80+ Bronze
chladič procesoru Cooler Master Hyper 212+
zadní konektory 1× PS/2 kombo klávesnice+myš, 8× USB 2.0, 2× USB 3.0, 1× S/PDIF out optický, 1× S/PDIF out kompozitní, 2× eSATA, 1× FireWire, 1× bFireWire, 1× RJ-45, 6× audio jack, 2× DVI-I, 1× HDMI, 2× miniDP
přední konektory 3× USB, 2× audio, 1× eSATA
operační systém Windows 7 Home Premium, 64b
dodávaný software
příslušenství bezdrátový set klávesnice s myší Microsoft Wireless Desktop 3000, příslušenství k základní desce, chladiči, grafické kartě a TV tuneru (vč. dálkového ovladače), napájecí kabel, kniha První kroky s počítačem, podložka pod myš
záruka [roky] 2
cena [Kč] 21 990 Kč

 

HAL3000 Phantom aAlien
 
procesor AMD Phenom II X6 1055T, 2,8 GHz
paměť 2× 2048 MB DDR3-1333 MHz Patriot
základní deska MSI, 890GXM-G65 (MS-7642)
grafická karta Sapphire HD 5770 Vapor-X, 1 GB GDDR5 (860/4800 MHz)
pevné disky Samsung SpinPoint F3 HD103SJ, 1 TB, 7200 ot./min
optické mechaniky DVD±RW Samsung SH-S223C
čtečka karet Samsung, interní, All in 1 xD, USB slot
zvuková karta integrovaná
ostatní
skříň Cooler Master Centurion 534
zdroj Chieftec ANP-405A12, 405W
chladič procesoru GeLid Silent Spirit
zadní konektory 1× PS/2 kombo klávesnice+myš, 1× S/PDIF out optický, 4× USB 2.0, 1× eSATA, 2× USB 3.0, 1×RJ-45, 6× audio jack, 2× DVI-I, 1× HDMI, 1× Displayport, 1× anténní DVB-T, (neaktivní 1× DVI-I, 1× D-sub, 1× HDMI)
přední konektory 3× USB, 2× audio jack
televizní tuner AverMedia AverTV Digi Super 007, PCI, digital DVB-T
operační systém Windows 7 Home Premium, 64b
dodávaný software
příslušenství Bezdrátový set klávesnice a myši Twintouch 600, napájecí kabel, kniha První kroky s počítačem HAL3000, příslušenství ke skříni, základní desce a TV tuneru (vč. dálkového ovládání)
záruka [roky] 2
cena [Kč] 21 990 Kč

 

Barbone W SEVEN
 
procesor Intel Core i7-870, 2,93 GHz
paměť 2× 2048 MB DDR3 1 333 MHz CL9 Transcend
základní deska Asus P7P55D-E PRO
grafická karta Gigabyte GeForce GTX 460, 1 GB GDDR5 (715/3600 MHz)
pevné disky Samsung SpinPoint F3 HD103SJ, 1 TB, 7200 ot./min
optické mechaniky DVD±RW LG GH22NS Black
čtečka karet iTEC USB 2.0 All-in-One (SD/MMC, MicroSD, CF/MD, xD, MS/MS Pro, M2)
zvuková karta integrovaná
ostatní
skříň Sharkoon Rebel 9 Special Edition
zdroj GreenPower FSP550-APN 80+ (FSP Group), 550W
chladič procesoru Arctic Freezer 7 Pro Rev 2
zadní konektory 1× PS/2 myš, 1× PS/2 klávesnice, 6× USB 2.0, 2× USB 3.0, 1× S/PDIF out optický, 1× S/PDIF out kompozitní, 1× FireWire, 1× eSATA, 1× RJ-45, 6× audio jack, 2× DVI-I, 1× miniHDMI
přední konektory 5× USB, 2× audio jack
televizní tuner
operační systém Windows 7 Home Premium, 64b
dodávaný software
příslušenství Klávesnice A4Tech G800MU Black, myš A4Tech XL-750BK, podložka pod myš
záruka [roky] 2
cena [Kč] 21 990 Kč

 

HP Pavilion Elite HPE-420cs
 
procesor Intel Core i5-750, 2,67 GHz
paměť 2× 2048 MB DDR3-1333 CL9 Micron
základní deska MSI 2A9C (Intel H57)
grafická karta Nvidia GeForce GTX 460 (650/3400 MHz)
pevné disky Seagate Barracuda 7200.12 ST31000528AS, 1 TB, 7200 ot./min
optické mechaniky DVD±RW hp GH60L, Lightscribe
čtečka karet Interní 3,5″ 15 v 1 (SD/Mini/MMC/RS/Plus, SM/xD, CF/MD, MS/MS Pro/Duo/Pro Duo)
zvuková karta integrovaná
ostatní WiFi 802.11n Ralink RT3090
skříň HP Pavilion
zdroj HP (Delta Eletronics) DPS-460DB-3 A, 460W
chladič procesoru HP
zadní konektory 1× mini HDMI, 2× DVI-I, 6× audio jack, 1× RJ-45, 6× USB 2.0, 1× FireWire, 1× S/PDIF out optický
přední konektory 4× USB, 1× FireWire, 2× audio jack
televizní tuner
operační systém Windows 7 Home Premium, 64b
dodávaný software
příslušenství bezdrátový set klávesnice KG-0851 s myší MG-0856, napájecí kabel, rychlá instalační příručka
záruka [roky] 2
cena [Kč] 21 999 Kč

 

LYNX PowerMedia GAME TOP
 
procesor Intel Core i5-760, 2,80 GHz
paměť 2× 2048 MB DDR3-1600 MHz CL9 Kingston
základní deska Gigabyte P55-USB3
grafická karta Gigabyte Radeon HD 6870, 1GB GDDR5 (900/4200 MHz)
pevné disky Kingston 64GB SSDNow V-Series V+ SATA2 2,5, WD Caviar Green WD10EARS 1TB SATA/300, 5400 ot./min
optické mechaniky DVD±RW Samsung SH-S223C
čtečka karet Apacer Card Reader AE700 bulk 3,5″ (SD/MMC, microSDHC, CF/MD, xD, MS/MS Pro)
zvuková karta integrovaná
ostatní
skříň Chieftec CM-01B
zdroj Seasonic OEM SS500ET 80+, 500W
chladič procesoru Coolermaster Hyper 212+
zadní konektory 8× USB 2.0, 2×USB 3.0, 1× PS/2 kombo klávesnice+myš, 1× S/PDIF out kompozitní, 1× S/PDIF out optický, 1× RJ-45, 6× audio jack, 2× DVI-I, 1× HDMI, 2× miniDP
přední konektory 3× USB, 2× audio jack
televizní tuner
operační systém Windows 7 Home Premium, 64b
dodávaný software
příslušenství klávesnice Logitech Deluxe 250, myš Logitech RX 250, napájecí kabel, příručka První kroky s počítačem Lynx, příslušenství k základní desce a grafické kartě
záruka [roky] 2
cena [Kč] 22 000 Kč

 

Herní výkon

Herní výkon

Sestavy testujeme v několika hrách i syntetickém 3DMarku Vantage. Hry jsou testovány při rozlišení 1920 × 1080 px, které je nativním rozlišením pro 21 až 24palcové monitory a fullHD televizory.

Armed Assault se testuje na dvou úrovních detailů bez vyhlazování. Metodika a nastavení testů v Crysis Warhead, Medal of Honor a Stalker: Call of Pripyat je identická s metodikou používanou pro testování grafických karet.

Spotřeba

Spotřeba

Spotřeba sestavy ve vypnutém stavu odpovídá režimu standby, kdy je počítač napájený ze zásuvky a vyčkává na zapnutí. U některých sestav už je hodnota mimo garantovaný rozsah měření. Zatím naměřené rozdíly jsou velmi malé nejen co se provozních nákladů týče, ale i s ohledem na chybu měření. Proto berte první graf spíše jen jako orientační, máme jej tu spíše pro případ, že by některá ze sestav byla výrazně horší.

Spotřeba ve Windows 7 bez zátěže je se zapnutým rozhraním Aero a měří se poté, co systém načte z disku vše potřebné a spotřeba i teploty se ustálí.

U zátěžových testů měříme spotřebu sestavy při vytížení všech procesorových jáder v LinX, spotřebu při intenzivním vytížení grafické karty už kvůli omezením syntetických zátěžových testů měříme v náročné scéně ve hře Crysis Warhead (kromě grafické karty vytěžuje i jedno jádro procesoru). Spotřeba sestavy v náročné hře je pak měřena stejnou metodikou, jako v případě testů grafických karet ve hře Medal of Honor. V ní dochází nejen k vytížení grafické karty, ale velmi výrazně jsou zatížena i jednotlivá jádra procesoru.

Chlazení a provozní teploty

Chlazení a provozní teploty

Teplotu odečítáme zhruba po dvaceti minutách, kdy se ustálí. U procesoru je odečtená teplota nejteplejšího jádra z programu CoreTemp, u grafické karty odečítáme hodnoty z GPU-z.

Jak vidíte, sestava Lynx dosahovala i bez systémových chladičů nižších teplot. Mohlo to být mimo jiné díky bohaté perforaci skříně. U Mironetu mohla naopak k vyšším teplotám přispět pěna na bočnici.

 

Hlučnost

Hlučnost

Hlučnost měříme u zakrytované sestavy ze zhruba metrové vzdálenosti.

Odhlučnění sice částečně tlumilo hluk vydávaný ventilátory a má tedy své opodstatnění (oproti obdobně vybavené sestavě LynX byla přece jen v zátěži procesoru i grafické karty asi o 0,6 dBA tišší).

Problémem, proti kterému však nějaké oblepení skříně tlumící hmotou příliš nepomáhá, byly rezonance plechů, na které se přenášely vibrace od 640GB pevného disku WD Caviar Black,

Ač nejspíš pouze dvouplotnový, dokázal rozvibrovat celou skříň natolik, že se vibrace přenesly i na desku stolu a počítač byl zdrojem nepříjemného hučení. Pomohlo podložení nožiček pěnovou hmotou, přesto ale stále rezonovaly plechy skříně.

Systémové ventilátory jsou sice poměrně nehlučné, pokud jste ale zvyklí na vyšší standard, jaký nabízejí třeba ventilátory Noctua, Nexus či lepší modely Scythe, ventilátory prodávané pod značkou Cooler Master vás zrovna nenadchnou.

 

Závěrečné hodnocení

Závěrečné hodnocení

Výkonné a bohatě vybavené komponenty jsou zárukou vysokého výkonu. Kombinace v sestavách obvyklého čtyřjádra Core i5-760 a Radeonu HD 6870 zajistila sestavě přední příčky ve výkonnostním žebříčku. Jako jediná sestava z dosud testovaných je osazená Blu-ray vypalovačkou a výrobce ještě přidal i televizní tuner. Za zmínku stojí i kvalitní set klávesnice s myší v hodnotě přibližně tisíc korun.

sestava Mironet foto 0

Co do výbavy není až na disk velice co kritizovat, výhrady tak mám spíše k provozním vlastnostem či konkrétněji k vyšší hlučnosti zapříčiněné diskem a nepříliš tichým ventilátorům, které částečně hatí snahu výrobce o ztišení počítače osazením komponent do dražší odhlučněné skříně. Případná výměna systémových ventilátorů už je ale maličkost.

Tak či tak jde o sestavu plnou špičkových komponent, které za obdobnou cenu samostatně nepořídíte a pokud plánujete investovat podobnou částku, rozhodně se to vyplatí. V takovém případě spěchejte, je pravděpodobné, že z nabídky Mironetu po Vánocích zmizí.

Mironet 5012 Intel

+ s výjimkou disku bez zátěže tichý
+ Blu-ray mechanika
+ dobrá spotřeba v zátěži
+ vynikající poměr cena/výkon
+ bohatá výbava desky
+ kvalitní set klávesnice a myši v ceně
+ TV tuner


– grafická karta je v zátěži hlučnější
– méně pozic pro disky
– výrazné vibrace disku
– nižší výkon disku
– nepříliš tiché systémové chlazení


Za zapůjčení sestavy Mironet 5012 děkujeme společnosti Mironet, s. r. o.

Za zapůjčení sestavy LYNX PowerMedia Game Top děkujeme společnosti eD’ system Czech, a. s.

Za zapůjčení sestavy HAL3000 děkujeme společnosti 100Mega Distribution. 

Za zapůjčení sestavy Barbone W Seven děkujeme společnosti TS Bohemia. 

Za zapůjčení sestavy HP Pavilion Elite děkujeme společnosti Hewlett Packard.

 

 

 

Mironet 5012: Sestava za 31 000 dotovaná na 22 000 Kč!

Ohodnoťte tento článek!